Erhan Yavuz Hayatı

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 24 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Survivor Erhan Yavuz Hayatı, hakkında bilgi

  Erhan Yavuz Survivor 2013 yarışmasında Ünlüler arasında yarışmak üzere Panama'da bulunuyor.Ada şartları altında zorlu bir mücadelerde yarışacak olan jokey Erhan Yavuz kimdir tanıyalım.

  Erhan Yavuz, binicilikte dünyada tanınmış en başarılı jokerlerleden biridir. 1980 yılında Adapazarı'nda doğan Erhan Yavuz şuanda 33 yaşında. Ünlü jokey, 12 Ağustos 2011 tarihinde Valiefendi Hipodromu'nda gerçekleştirilen Plevne Koşususundaki hareketinden dolayı dünyada tanınan bir isim oldu. Dünya Fair-Play Konseyi kısaca CIFP, bu hareketi nedeniyle Macaristan'ın Gödöllö şehrindeki Sisi Sarayında düzenlenen bir törenle Fair Play ödülünü verdi.

  Erhan Yavuz, at binmeye çok küçük yaşlarda başlamış. 22 yaşında aldığı binicilik lisansı ile profesyonelliğe adım atmıştır ve ilk yarışını 1995 yılında Albayım adındaki atı ile yapmıştır. Erhan Yavuz, 2000'li yıllarda İrlanda'ya giderek binicilik üzerine eğitim aldı. 10 yıl sonra Türkiye'ye kesin dönüş yaparak yarış kariyerine yeniden başladı. Greys Anatomy adlı safkan ile birçok yarışı kazandı. Efendiliği ile dikkat çeken Erhan Yavuz Evli ve 2 erkek çocuğu bulunmaktadır.