Eski Mısırlılar Hakkında Bilgi

Konusu 'Tarih konu anlatımı' forumundadır ve Elif tarafından 8 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Eski Mısır hakkında ansiklopedik bilgi

  Dünya tarihlerindeki en eski uygarlıklardan biri Eski Mısır uygarlığıdır. Bu uygarlık 5000 yılı aşkın bir süre önce başladı ve 3000 yıldan fazla sürdü. Mısırlılar çok becerikliydi ve özellikle yapı sanatında usta zanaatkarlar dı. Ama aynı zamanda da çevrelerindeki dünya hakkında kuramları olan büyük düşünürlerdi.

  Mısırlı rahip-gökbilimciler, dini bayramların zamanını belirlemek için, Ay'ın ve yıldızların konumunu dev bir saat gibi kullandılar. Bu, Nil Nehri'nin her yıl ne zaman taşacağını bulmalarını sağladı. Nil Nehri'nin taşması tarım açısından yılın en önemli olayıydı. Yıldızlar konusundaki bilgilerini çeşitli takvimler geliştirmek için de kullandılar. Yılı 365 güne ayıran ilk takvimin İmhotep adında bir Mısırlı tarafından önerildiği sanılıyor.

  [​IMG]
   


 2. Cevap: Eski Mısırlılar Hakkında Bilgi

  Ayrıca Mısır'da yer alan piramitler Dünyanın 7 Harikasından biri olarak kabul edilir. Diğer ismi ile Ehramlar olarak da bilinen Mısır piramitleri, çoğu eski ve orta krallık döneminde Mısır krallarının yani Firavunlarının mezarları üstüne yapılmış devasa taş yapılardır. Primatilerin mimari dehası ve gizemleri hala tam olarak çözülememiştir.