Esma-ül Hüsna ve Sırları

Konusu 'Dualar ve anlamları' forumundadır ve Mira tarafından 29 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Mira

  Mira Moderatör Yönetici


  Esma-ül Hüsna ve Sırları nelerdir?


  Esma’ül Hüsna’nın manası, Allah’ın güzel isimleri demektir. Arapça’da isim kelimesinin çoğulu olan esmâ ile, güzel, en güzel anlamına gelen hüsnâ kelimeleriyle oluşan Esmâ’ül Hüsnâ terimi Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i şeriflerde Allah-ü Teala’ya nisbet edilen isimleri ifade eder.

  Esma’ül Hüsna Yaratıcının zatını ve sıfatlarını belirten çeşitli kutsi kelimelerdir. Kutsal kaynaklarda geçen esmaların toplamı doksan dokuzdur.

  Esma-ül Hüsna ile duaya başlayacağınız zaman önce 99 ismi şerifi bir okuyunuz sonra 100 istiğfar ve 100 salatü selam getiriniz. Bir Fatiha, üç ihlas, bir Felak, bir Nas süresi okuyup sevabını önce Efendimiz Hz.Muhammed (aleyhisselam) sonra diğer peygamberlere sonra Ashab-ı kiram’a sonra altın sinsile meşayıhı kiram’a hediye etmek lazımdır. Zira Allah dostlarının hatırına duaları kabul eder. Hangi ismi şerifi okuyacaksanız ismin başına ya kelimesi getiriniz.

  Errahman ismi şerifini ya Rahim şeklinde tesbih ediniz. Burada yazılan ismi şerif ve dualar Kenzul ulumi-l mehki kitabından alınmıştır.Hangi tesbihe başladıysanız o ismi şerifi 99 gün çekmeye gayret ediniz. Biiznillah istek ve hacetleriniz kısa zamanda gerçekleşir. Dualar Allah’a edilir, duaları Allah kabul eder. Bize düşen sebat ve gayrettir. Tevfik Allah’tandır.