Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Evde Dişler Nasıl Beyazlatılır?

  Evde diş beyazlatmak için aşağıdaki formülleri doğru biçimde uyguladınız takdirde, günlük diş bakımınıza katkı sağlayarak dişlerinizin beyazlaması için kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Evde kendi başınıza Diş beyazlatmak için günlük bir bakım uygularak doğal olarak beyazlatma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Evde Dişleri Beyazlatmak ve Parlatmak için Aşağıda belirtilen malzemelere ihtiyacınız olacak.

  Bir çay kaşığı kabartma tozu ve bir tatlı kaşığı öğütülmüş adaçayı işinizi görecektir. Bu malzemeleri karıştırın hazırladığınız bu karışımla da dişlerinizi düzenli bir şekilde haftada bir defa fırçalamaya devam edin. Ayrıca Haftada bir defa olgun bir çileğe diş fırçanızı batırın ve dişlerini böyle fırçalayın. unutmalısınız bu işlemi haftada sadece bir defa yapmalısınız. Bir hafta sonunda Göreceksiniz ki dişleriniz parlak ve beyaz olacak.

  Ayrıca beyaz dişlerin sararmasını önlemek için 1 çay kaşığı karbonat, çeyrek limon suyu, 2 damla kadar zeytinyağı.. bu malzemeleri bir kapta karışırın yine haftada bir defa olmak üzere dişlerinizi bu karışımla fırçalayın. Dikkat etmeniz gereken noktalar ise; sigara çay ve kahve gibi içecekleri tükettikten sonra dişlerinizi mutlaka ,hemen temizlerseniz dişlerinizin sararmasını önlemiş olacaksınız.