Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 9 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici  Evde Diş Beyazlatma Teknikleri


  Evde hazırlayabileceğiniz karbonatlı bir karışımla beraber beyazlatıcı diş macunları kullanarak bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

  İnsanda diş renkleri tıpkı ten renkleri gibi farklıdır.. Bazı insanlar doğuştan şanslı olarak beyaz diş rengine sahiptirler. Bazıları da genetik olarak daha koyu diş rengiyle doğar.Bunların nedenine kısaca değinecek olursak;

  Annenin hamilelik döneminde kullandığı veya çocukken kullanılan bazı antibiyotiklerden dolayı da diş rengi koyulaşabilir.İçtiğimiz sulardaki flour yoğunluğu da diş rengimizin koyulaşmasına neden olmaktadır.Bilindiği gibi etkileyici bir şekilde gülümsenin en etkin yolu pırıl pırıl ve bembeyaz dişlerdir. Dişlerin doğal renkleri zamanla ve kullanılan çay, kahve, sigara gibi etkilerle koyulaşır.

  Evde diş beyazlatmaya başlamadan önce bir ağız muayenesi gerekir. Bu muayenede ağız içerisindeki dolgu, porselen kaplama, çürük ve minedeki çatlaklar belirlenmelidir. Evde uygulanacak beyazlatma işlemi dişleri beyazlatırken dolguların ve ağızdaki porselenlerin rengi değişmemektedir. İşte bu durum beyazlatmaya karar vermede önemli bir kriterdir.
  Evde diş beyazlatmak için teknikler şöyledir;

  evde diş beyazlatma kürü

  1 çay kaşığı karbonat,
  yarım limon suyu,
  2 damla zeytinyağı

  Bu malzemeleri bir kap içerisinde karıştırın.Daha sonra diş fırçası yardımıyla bu diş beyazlatıcı kür içine batırılarak dişler fırçalanır. Böylelikle sigara gibi nedenlerden dolayı sararan dişlerin beyazlaması sağlanır.