Evdeki Malzemelerle Sivilce Maskesi

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve webkolik tarafından 27 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici


  Sivilce Maskesi Evdeki Malzemelerle  Evimizdeki malzemelerle sivilce maskesi hazırlayabilirsiniz oldukça basit her zaman bulabileceğiniz malzemelerle sivilcelerden kurtulabileceğiniz bir sivilce maskesi yapabilirsiniz.Evinizde kendinizin yapabileceği sivilce maskesi tarifini bu yazımızda bulabilirsiniz.Sivilce Maskesi

  Sivilce Maskesi Evdeki Malzemelerle Yapılan


  Evdeki Malzemelerle Sivilce Maskesi Yapmak için hangi malzemeler nasıl kullanacağını hakkında gerekli olan bilgileri detaylı olarak bu yazımızda anlatacağım. Böylece sivilcelerinizden kolayca kurtulabileceksiniz.Buyurun Evdeki Malzemelerle Sivilce Maskesi Tarifi:

  Bal ve Elma Maskesi hazırlamak için Bir tane elma,3 yada 4 yemek kaşığı bal gerekiyor. Elmayı rendeledikten sonra bal ilave ederek karıştırın. Ardından bu karışımı yüzünüze sürerek 15-20 dakika bekletin. Süre bitiminde ise yüzünüzü temizce yıkayın.

  Havuç Maskesi Hazırlamak için taze havuç temin etmeniz gerekir. Yarım kilo havucu yıkayın ve ezerek macun kıvamına getirin, birazcık un ekleyin. Havuç maskını temiz cilde uygulayın. On dakika bekletin. Yıkayın ve cildi kurulayın.

  Kivi Suyu ve Kil Maskesi yapmak için Kivi suyuna biraz kil eklendikten sonra küçük ve temiz bir tahta kaşıkla krem kıvamına getirilir. Maske biçiminde yüze sürülerek on dakika bekletilebilir.

  Domates Maskesi hazırlamak için: Bu maske Yağlı ciltler için çok uygun bir seçimdir. Siyah noktaları, akneleri gidermeye yardımcıdır. Domates yağ salgısı dengeler ve hafif bir peeling etkisi sağlar.

  Domatesi ortadan ikiye kesip yüzünüze sürebilirsiniz veya domates püresi de kullanabilirsiniz. Domatesin içindeki özü cilde iyice nüfuz etmesi için on-onbeş dakika kadar bekleyin. Daha Sonra bir dilim domatesle yüzünüzü hafifçe ovalayın. Ardından da ılık suyla yüzünüzü hafifçe yıkayın.

  Bazı kimselerin domatese karşı alerjisi olur.Domates maskesini uygularken yanma hissederseniz hemen yüzünüzü yıkayın.

  Maden Suyu ve Limon Maskesi: Bir bardak doğal maden suyuna limonun yarısını sıkın. Ardından bir parça pamuk ile yüzünüze sürün.Bu uygulama cildinizdeki gözenekleri temizler ve lekeleri de hafifleterek giderir.