Evlerinizi Nurlandırın

Konusu 'Ayet ve Hadisler' forumundadır ve Elif tarafından 17 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Evlerinizi namaz ve Kur'an-ı Kerim tilaveti ile nurlandırın.

  Namaz ve Kur'an-ı Kerim tilaveti gibi ibadetler, manevi birer güneştir. Bu ibadetlerin kutsi ışıklarından istifade etmeyi büyük bir nimet bilmelidir.Bu tür ibadetlerin nurlarından mahrum olan yerlerde manevi hayattan,ulvi duydulardan eser görülmez. Buna göre manevi ve kutsal bir hayata nail olmak için namaza ve Kur'an-ı Kerim tilavetine devam etmelidir. Farz namazlara gelince, bir cami-i şerife gidip eda edilmediği takdirde, evde aile fertleriyle cemaat halinde kılınmalıdır.

  Kuşluk ve teheccüd gibi nafile namazlarla da evlerimizi nurlandırmaya çalışmalıyız.

  Malum olduğu üzere namaz en büyük ibadettir.Namazda Kur'an-ı Kerim'den ayetler okunur ve Cenab-ı Hakk'a en güzel tarzda kulluk vazifesi ifa edilir. Kur'an-ı Kerim'i ezberden veya mübarek sayfalarına bakarak okumak da çok yüksek bir ibadettir.

  Bu ümmetin en şerefli fertleri, Kur'an-ı Kerim'i hıfzetmiş kimseler ve geceleyin ibadet ve taatte bulunanlardır. Kur'an ile hafızalarını nurlandırmış olanlar ve geceleyin kalkıp zikir, fikir ve teheccüd namazı ile meşgul olanlar çok büyük sevaplara nail olmuş, evlerini nurlara gark etmişlerdir.

  Namaz ve Kur'an tilaveti sayesinde imanımız başka bir feyze mazhar olup kalbimiz de yurdumuz da nurlar içinde kalır. Kur'an-ı Kerim'i öğrenip başkalarına da öğretenler, bu ümmetin hayırlılarından kabul edilir. Artık bu mübarek ilahi kitabı hem bizler okumalıyız hem de evladımıza, akrabamıza ve din kardeşlerimize okutmalı, dinletmeliyiz.

  Kur'an-ı Kerim, ilahi bir mucizedir. Kur'an'ın lafzı da manası da kutsaldır. Hiçbir tercüme ve tevil bunun yerini tutamaz. Kur'an, ilahi bir ışık kaynağı, bir zikr-i sübhanidir. Onu olduğu gibi hıfzetmek, mübarek tilavetinden ve mukaddes manasından istifade etmek bizim için saadettir.

  Kur'an'ın mübarek lafızları kıyamete kadar tebdil ve tağyirden (değiştirme ve bozmadan) korunmuştur. Allah Teala,
  ...إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ

  ''Kur'an'ı şüphe yok ki, elbette biz indirdik. Onu koruyacak olan da yine biziz'' (Hicr 15/9) buyurmuştur. İşte bu bir Kur'an mucizesidir. 1300 küsur seneden beri bu ilahi kitap tamamıyla korunmuş, kıyamete kadar da korunacaktır. Yüce Kitabın ulvi manasından istifade etmek isteyenler bu konuda yazılmış olan özet veya ayrıntılı tercümelere, tefsirlere müracaat edebilirler. Hak Teala hepimizi bu semavi kutsal kitabın lahuti nurlarından hakkıyla istifade ettirsin.