Evliliğin ilk yıllarında erkeğin durumu

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 5 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Erkeklerin sıkıntısı beklentilerin fazlalığıyla ilgili genelde. Pek çok erkek ''Sevdiğim kadınla birlikteyim artık, bu güne kadar yaşamadığım güzellikleri yaşayacağım, evliliğim iş hayatıma da olumlu yansıyacak'' gibi aşırı beklenti içine girebiliyor.

  Kadınlar gibi çocukluklarında annelerinden onay görmemiş erkekler de sürekli onaylanmak isteyip ilgiye doyumsuz olabiliyorlar. Erkek, eşi daha önce yemek yapmış olsun ya da olmasın evde annesi gibi becerikli maharetli, evi çekip çeviren birini görmek istiyor. ''Ben artık bu evin reisiyim'' düşüncesine fazla kaptırıp eşinin sözlerine hiç kulak vermeyebiliyor. Kararları tek başına almaya meyilli erkekler sürekli kendisinin haklı olduğu inancını taşıdığından bu noktada eşleriyle sıkıntı yaşayabiliyor.

  Kadınların fıtri bir ihtiyacı olan konuşma ve paylaşma ihtiyacını ''dır dır'' olarak yorumlayabilen erkekler kadınları kırgınlık ve anlaşılamama duygusuyla aynı konular etrafında tekrar tekrar konuşmaya sevk edebiliyor. Bu durum ise kadını yalnızlığa itiyor.

  [​IMG]