Evlilik düğün hazırlıkları

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 7 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Evlilik ve düğün hazırlıkları

  Düğün öncesi hazırlıklar

  Evlilik ve düğün hazırlıkları nikah işlemleri


  Sorunsuz bir düğün için ihtiyacınız olan her şey liste halinde aşağıda verilmiştir.Düğününüzü planlarken paniklemeden hazırlıklarınızı yapmanız için işte mükemmel öneriler:

  [​IMG]

  Öncelikle düğün mekanınıza karar verin ve organizasyon şirketiyle görüşün.Yaz sezonunda evlenmeyi planlıyorsanız hayalini kurduğunuz mekanlar şimdiden dolmuş olabilir. Bu sebeple tedbirli ve hızlı davranarak düğün mekanına hemen karar vermek yararınıza olacaktır. Bununla birlikte organizasyon şirketiyle de görüşmelere başlarsanız düğününüzü en ince ayrıntısına kadar planlamış olursunuz.


  Yeni eviniz için gerekli olan eşyaları listeleyin
  İşin en zevkli taraflarından biri de kuşkusuz yeni evinizi dekore etmek olacak. Farklı mağazaları gezip ilham almak, sonunda istediğiniz gibi bir eve sahip olmanızı sağlayacaktır.


  Gelinlik ve damatlığı seçin
  Terzinizin yapacağı provaları göz önüne alırsak bu da ilk olarak düşünülmesi gereken işler arasına giriyor. Unutmayın, bulaşık makinesi veya çamaşır makinesi olmadan evlenilebilir, ama gelinlik ve damatlık olmadan asla.


  Davetiyenizi oluşturun

  Davetiyede içinize sinen bir model bulmak kolay değil. Vaktiniz varken, farklı tasarımları inceleyerek istediğiniz gibi bir davetiye oluşturabilirsiniz.


  Nikah şekerinizi seçin

  Nikah şekeri için birçok ilginç alternatif var ve seçim yapmak uzun bir zaman alıyor. Şimdiden ne istediğinize karar verirseniz, şekerleriniz hazırlanırken siz de rahat bir şekilde diğer işlerle ilgilenebilirsiniz.  Fotoğrafçıya rezervasyon yaptırın

  Düğün sezonunda fotoğrafçıların ajandası genelde yoğun olur. Bu durumdan etkilenmemek için fotoğrafçınızı vaktinde haberdar etmelisiniz.


  Kuaför ve makyözden randevu alın
  Gelin saç ve makyajı için birkaç farklı kuaför ve makyöz denemek, hayallerinizdeki gibi bir gelin olmanıza yardımcı olacaktır. Bu arada gelin çiçeğiniz için çiçekçinize uğramayı da unutmayın.


  Düğün pastanızı tasarlayın

  Profesyonel bir pasta ustasıyla kafanızdaki düğün konseptine uygun bir planlama yapın. Unutmayın, düğünlerde bu senenin modası olan tekli pastalar çok şık!  Düğün müziklerinizi seçin
  Gece boyunca müzik konusunda aksaklık yaşamamak için bunu da yapılacak işler listenizin ilk sıralarına yazmanız gerekiyor. Özellikle ilk dans ve pasta kesilirken çalacak olan şarkılar hayatınız boyunca unutamayacağınız türden olmalı.  Balayı mekanı aramaya başlayın
  Yorucu bir hazırlık süreci geçirdiğinizde ihtiyacınız olan tek şey uzun bir tatil olacaktır. Bu yüzden destinasyona karar vermek ve erken rezervasyon yaptırmak; hem ekonomik olarak sizi sarsmaz, hem de bir işi daha sonuçlandırmanın keyfini yaşarsınız.