Facebook çalındı nasıl kapatılır

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Demir tarafından 5 Mayıs 2014 başlatılmıştır.


 1. facebook hesabım çalındı nasıl kapatılır

  Facebook yediden yetmişe milyonlarca insanın kullandığı bir sosyal paylaşım sitesi. Hal böyle olunca hesapların kırılması, şifrelerin çalınması gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bu duruma nasıl bir çözüm uygulamanız gerektiğinden bahsedeceğim. Siz de böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız bu yöntemler sizin için yararlı olacaktır.

  Facebook hesabım çalındı ama e-posta adresim güvende diyorsanız:

  bu durumdan basit bir şekilde kurtulabilirsiniz. Facebook giriş sayfasını açın. Şifreni mi unuttun?seçeneğini göreceksiniz, ona tıklayın. Bu bağlantıya tıkladığınız zaman Hesabını Bul başlıklı bir sayfaya yönlendirileceksiniz. E-posta adresinizi ya da telefon numaranızı kullanarak hesabınızı bulun. Hesabınızı bulduktan sonra Şifreni Yenile başlıklı sayfayla karşılaşacaksınız. Devam bağlantısına tıklayın. E-postalarını Kontrol Et yazısını göreceksiniz. Bunu gördükten sonra e-postanızı kontrol edin. Facebook'tan gelen maili açın. Bu mailde E-postalarını Kontrol Et sayfasına girmeniz için bir kod bulunuyor. Bu kodu kopyalayın ve E-postalarını Kontrol Et sayfasında bulunan alana yapıştırın. Son olarak da Facebook hesabınız için yeni bir şifre belirleyin.

  facebook-hesabim-calindi.jpg

  Eğer Facebook şifrem ve e-posta adresim çalındı diyorsanız:

  bu bağlantıya tıklayın. Açılan sayfada Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti seçeneğine tıklayın. Bu seçenek sizi bir sayfaya yönlendirecek. Buradan hesabınızı bulun. Hesabınızı bulmak için telefon numarası, e-posta adresi, ad soyad gibi bilgileri kullanabilirsiniz.Hesabınızı bulduktan sonra Bu Benim Hesabım seçeneğine tıklayın. Facebook sizden önceki şifrenizi isteyecek. Önceki şifrenizi yazın, devam edin. Facebook size yapmanız gerekenleri söyleyecektir. İşlem sonunda Facebook hesabınızı güvenceye almak için gereken adımları size gösterecektir. Böylelikle Facebook hesabınızı kurtarabilirsiniz.