Facebook Güvenlik Duvarı

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 21 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Facebook Güvenlik Duvarı Örüyor

  1 milyardan fazla kullanıcı sahibi Facebook güvenliğini sağlamlaştırmak amacıyla dev antivirüs şirketleri ile anlaştı. Facebook, kullanıcılarının güvenini kaybetmemek için bir çok önlem alan şirket, virüs içeren bağlantı ve kötü amaçlı yazılımların önüne geçmek amacı ile 7 antivirüs şirketi daha anlaştı.

  Daha önce de bazı güvenlik devleriyle işbirliği yapan Facebook, Antivirüs programlarını AV Marketplace üzerinden bu anlaşma ile seçenekleri daha da genişletmiş oldu. Bunların içinde Kaspersky, McAfee ve Webroot antivirüs yazılımlarını 6 aylık ücretsiz kullanma imkanı sağlıyor. Diğer taraftan Avira, AVG ve Avast ise zaman kısıtlaması olmadan tamamen ücretsiz durumda.
  [​IMG]

  Antivirüs yazılımlarının dışında Facebook kullanıcıların duvarında paylaşılan harici bağlantıları da düşünmüş. Şüpheli bir bağlantıya tıklamadan önce Facebook sizi o sitenin güvenilir olup olmadığına dair uyarıda bulunuyor.
  Facebook'un baş güvenlik sorumlusu Joe Sullivan şirketin enson güvenlik atılımı ile ilgili açıklamada bulundu: '1 milyardan fazla kullanıcımıza sunduğumuz Facebook deneyimini her zaman daha güvenli kılmak isteriz. Bunun için kurduğumuz ortaklıklarla kullanıcılarımızı hem Facebook hem de diğer internet sitelerinden kaynaklanan kötü içeriklerden korumak, birincil hedefimizdir.'