Facebook hesabınızı kapatmadan bunları mutlaka yapın

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Facebook hesabınızı kapatmadan yapmanız gerekenler!

  Facebook hesabınızı kapatmak istiyorsunuz, ama bu işlemi yapmadan önce mutlaka yapmanız gerekenleri bilmenizde fayda var.Belki sıkıldınız veya çok fazla vaktinizi aldığını düşündünüz.. bunun gibi bir çok sebepten dolayı Facebook hesabınızı silmek isteyebilirsiniz..Fakat Facebook hesabını silmek sandığınızın aksine size pahalıya mal olabilir..

  İşte Facebook hesabınızı silmeden önce yapmanız gerekenleri sırasıyla açıklayalım.

  [​IMG]

  Bağdaştırılmış uygulamalarınızı kontrol edin.

  Bazı internet sitelerine Facebook ile giriş yapmış ve hesap açmış olabilirsiniz, bir çok veriyi Facebook üzerinden oluşturmuş olabilirsiniz, mobil uygulamalarınızla da ilişkilendirmişsinizdir belkide.. Hesabınızı kapattıktan sonra verileriniz kaybetmemek ve başka sorunlar yaşamamak için Facebook kullanarak kullandığınız uygulamaları kontrol edin.

  Facebook bilgilerinizi kaydedin

  Facebook'daki bütün bilgilerinizi kaydederek kişisel arşivinizi elde edin. Bu işlem oldukça basit.Ayarlara girin ve Genel’e tıklayınız. Ardından Dil seçeneğinin hemen altında ‘Facebook verilerinin kopyasını indir’ yazısına tıklayın ve ‘Arşivimi Başlat’ butonuna bastığınızda işleminiz başlayacak.

  Arkadaşlarınızın doğum gününü unutmayın


  Facebook’un en önemli özelliklerinden biri de arkadaşlarınızın doğum günlerini hatırlatmasıdır. Bu konuda güvenilir ve rahat bir uygulamadır. Facebook’dan ayrılacağınız zaman buna da bir çözüm bulmanız gerekir. Bunun için de Facebook’un Facebook Birthday uygulamasını kullanabilirsiniz yoksa tek tek arkadaşlarınızı arayıp sormak durumunda kalacaksınız.

  Kontağınızı koparmak istemeyeceğiniz insanları kaydedin


  Facebook’da bir çok arkadaşınız var ve bu insanların bazılarının bilgileri Facebook dışında hiç bir yerde yok. İletişiminizi kesmek istemediğiniz insanların bilgilerini Facebook’tan çıkmadan önce kaydedin.

  Facebook verilerinizi kaydedin

  Fotoğraflarınız, videolarınız Facebook'ta yüklü. Bunları kaybetmek istemiyorsanız kaydetmeniz gerekir. Bunun en kolay yollarından biri de Backupify.com. Bu siteden bütün verilerinizi kaydedebilirsiniz.

  Hesabınızı kapatmadan SEO’nuzu kontrol edin

  Sosyal medyada başka yerlerde de aktif olamaya devam etmek istiyorsanız arama motorlarında aranabilirliğinizi kontrol etmeniz gerekir. Aktik olarak devam etmek istediğiniz sosyal platformların arama motorunda çıkıp çıkmadığınızı kontrol edin.