Facebook kullanıcılarının yüzde 10'u insan değil

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 21 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Dünyanın en popüler sosyal ağı Facebook kullanıcılarının %10'u hayvan olduğu ortaya çıktı. Facebook'un, bir milyar kullanıcısı var ancak yapılan araştırmada bunların yüzde 10'u insan değil.

  Atlar, kediler, köpekler,kuşlar ve hatta ekmek kızartma makinelerinin dahi Facebook sayfa adresi mevcut. En az 100 milyon aktif kullanıcısı hayvan, marka ve şirketlere ait Facebook'un kurucu liderinin köpeği Beast'in bile sayfası var. Mark Zuckeberg'in köpeğinin 1,5 milyon takipçisi bulunuyor.
  eMarketer'a yani İnternet piyasa araştırma şirketine göre bir milyar kullanıcının yalnızca 889,3 milyonu gerçek insandan oluşuyor.
  Daha önce Facebook, 1,11 milyar kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı ama insan kullanıcı olarak bu rakama ancak 2014 yılında ulaşabileceği belirtildi.
  Ayrıca son zamanlarda gençlerin Facebook'a olan ilgisinin azaldığı da iddia edildi. Gençlerin artık Facebook'u cool görmediğini ve Twitter gibi değişik sosyal paylaşım sitelerine yöneldiği belirtildi. Bu arada Çin, Japonya, Güney Kore ve Rusya gibi bazı ülkelerde Facebook'a karşı farklı siteler kurulması da Facebook'un cazibesini azaltıyor.
  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/facebook-kullanicilarinin-yuzde-10-u-hayvanlar-51497.png]facebook-kullanicilarinin-yuzde-10-u-hayvanlar-51497[/IMGALT]