Facebook nasıl kapatılır veya dondurulur

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 5 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Facebook hesap dondurma, Facebook hesabı nasıl dondurulur


  Facebook hesabınızı kapatmak için iki farklı yöntem önerebiliriz. Hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız veya sadece belli bir süreliğe dondurmak mı istiyorsunuz? Öncelikle buna bir karar vermeniz gerekir.Çünkü birçok kişi hesap dondurma ile hesap silmeyi bir birine karıştırmaktadır.

  Bu arada hatırlatalım; Eğer Hesabınızı dondurursanız, başka Facebook kullanıcılarının profilinize ve sizinle ilgili tüm bilgilere erişimi engellenir. Bu durum Facebook hizmetinden çıktınız anlamına gelir. Ama facebook (arkadaşlar, fotoğraflar, ilgi alanları ) gibi profil bilgilerinizi saklar. Böylelikle hesabınızı tekrar etkinleştirmek istediğinizde, daha önceki halinden biraz farklı yeniden karşınıza çıkar. Bir çok facebook abonesi hesabını geçici nedenlerle kapatmaktadır ve bu hizmete geri döndüklerinde bilgilerinin de orada olmasını beklerler.

  Şayet Hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, hesabınızla ilişkili bütün kişisel bilgileriniz veri tabanından temizlenir. Bu bilgiler içerisinde adınız, e-posta adresiniz ve anlık mesajlaşmada kullandığınız rumuz dediğimiz kullanıcı adınız gibi bilgilerdir. Ancak bazı durumlarda içeriklerin kopyaları, fotoğraf ve notlar gibi teknik nedenlerle sunucularda kalabiliyor.Facebook, dondurulmuş ya da silinmiş hesaplarla ilişkili içerikleri kullanmaz. Şimdi gelelim Facebook'ta hesap nasıl dondurulur?
  [​IMG]

  FACEBOOK HESABI DONDURMA

  Facebook hesabınızı dondurmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın:


  1- Önce Facebook hesabınıza girin ve sağ üstte bulunan ''account''/''hesap'' bölümünde ''account settings''/''hesap ayarları'' bağlantısını tıklayın.

  2- Açılan linkte ''deactivate''/''hesabı dondur'' yazan yere tıklayın.

  3- Burada Facebook size hesabınızı kapatma nedenini soracak. Buradaki seçeneklerden birini seçtikten sonra ''deactivate''/''dondur'' kısmına tıklayarak hesabınızı böylece kapatabilirsiniz. Bu arada Facebook'tan size gelen mailleri de durdurmak istiyorsanız oradaki ilgili kutucuğa datıklamayı unutmayın.Daha sonra çıkan karakterleri kutucuğa girdikten sonra yeniden ''deactivate''/''dondur'' kısmına tıklatıp hesabınızı kapatabilirsiniz.

  4- Bundan sonra da e-mail adresinize ''Facebook hesabını kapatma'' ile ilgili onay maili gelir. Bu linke de tıkladığınız takdirde Facebook hesabınızı kapatmış olursunuz. Daha sonra dilerseniz hesabınızı tekrar aktive edebilirsiniz.