Facebookta Nasıl Grup Kurulur

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 21 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Facebook'ta Grup Nasıl Kurulur?

  Facebook Grup Kurma

  Facebook da bir çok kullanıcının merak ettiği bu konuyu Resimli olarak nasıl grup kurulacağını aşağıda anlatacağım. Bir grup kurmak için facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından ana sayfada sol üst bölümde profil resminizin hemen altında Haber kaynağı, Mesajlar, Etkinlikler.. gibi alt alta bağlantıları göreceksiniz. Bu bağlantıların en altında Grup Kur bağlantısına tıklayın.

  Açılan ekranda bilgilerininizi girebileceğiniz küçük bir pencere açılacak. Burada ilk alana kurmak istediğiniz Grubun Adını yazın. İsterseniz Grup resmini de seçebilirsiniz.
  [​IMG]
  Daha sonra hemen alt satırda Üyeler yazan alana Arkadaş Listenizde bulunan kişilerden gruba dahil etmek istediğiniz üyelerin adlarını ekleyin. En alt kısımda Gizlilik bölümü var. Buradan Kapalı seçeneğini seçerseniz bu, grubunuzun içeriği gizli olur, fakat isteyen herkes gruba üye olabilir anlamına gelir. Eğer Açık seçeneğini seçenerseniz grubunuzun içeriği herkese açık olur ve isteyen herkes gruba üye olabilir anlamındadır. En son olarak Gizli seçeneğini seçerseniz bu da grubunuzun içeriği ve üyeleri herkesten gizlenir demektir.

  Bütün gizlilik ayarını yaptıktan sonra sağ alt bölümde "Oluştur" butonuna tıkladığınızda grubunuz kurulacaktır.İşlem bu kadar.