Facebook’ta SMS ile Doğrulama nasıl Aktif Edilir

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 1 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Facebook’ta SMS ile Doğrulama nasıl Aktif Edilir?
  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/facebook-sms-dogrulama-77047.jpg]Facebook Telefon Doğrulaması Aktif Etme[/IMGALT]

  SMS ile doğrulama özelliğini Facebook bir süre önce kullanıcılara sundu. Facebook hesabınıza farklı bir bilgisayardan giriş yapıldığında bu bilgisayarın adını gireceksiniz. Daha önce izinsiz girişleri engellemek ve bildirmek için e-posta adresine mesaj gönderip bilgilendiriyordu.Artık bu ekrana bir kod ekleyerek SMS ile doğrulamak gerekiyor. başka bir ifadeyle Facebook’a sizin şifrenizle yabancı bir bilgisayardan giriş yapıldığında Cep telefonunuza bir kod gönderilecek. Bu kodu girmeden Facebook devam etmeye izin vermiyor!

  Böylece Facebook’u gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz.
  Bu servisi aktif edebilmek için aşağıdaki adımları izleyin;

  Hesap menüsünden “Hesap Ayarları” na gelin.. İçerisinde “Hesap Güvenliği” kısmını değiştir yapın. Resimde görüldüğü gibi “Tanınmayan bir bilgisayar veya cihaz hesabıma erişmek istediğinde, telefonuma gönderilecek güvenlik kodunu girmemi isteyin” kutucuğunu işaretleyin.
  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/facebook-sms-dogrulama-aktif-etme-75707.jpg]facebook-sms-dogrulama-aktif-etme-75707[/IMGALT]
  işaretlediğinizde birkaç dakikada cep telefonunuza SMS gelecek.Bu SMS doğrulama kodunu kutucuğa girip kaydettiğinizde işlem tamamdır.

  Facebook hesabınız Artık çok daha güvenli...