Facebooktan Gelen Uygulama Davetleri Nasıl Engellenir

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 16 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Facebook Oyun İstekleri ve Uygulama İsteklerini Engelleme

  Facebook anlık mesajlaşmaların yanında ayrıca oyun ve çeşitli uygulamaların aktif olarak kullanılabildiği bir platformdur. Hal böyle olunca da oyun ve uygulama davetleri sürekli olarak gelmeye başlar. Birçok kullanıcı daha çok puan almak veya hediye kazanmak için bunu yaparken, bazı uygulamalarda kullanıcıların haberleri olmadan otomatik davet göndermektedir.
  Şimdi size Facebook'tan gelen Uygulama Davetlerine nasıl engelleme yapabileceğinizi resimli olarak anlatacağız.

  İlk önce Facebook hesabınıza giriş yapın ve menüden Hesap Ayarları daha sonra da sol menüde bulunan Engelleme butonuna tıklayın.

  [​IMG]

  Burada uygulama davetlerini engelleme bölümüne girerek ''Birisinden uygulama davetlerini engellediğinde, o arkadaşının gelecekte göndereceği uygulama isteklerini otomatik olarak yok sayarsın.'' Uyarısının altına, Bu kişiden gelen davetleri engelle bölümünü göreceksiniz. Buraya size sürekli davet gönderen kişileri eklemek suretiyle engelleyebilirsiniz.

  Bu yaptığımız arkadaş engelleme değildir. Yalnızca arkadaşlarınızdan gelen uygulamaları engelliyorsunuz.

  Aynı sayfanın al bölümünden Etkinlik davetlerini engelle kısmından ''Birisinden gelen etkinlik davetlerini engellediğinde, bu arkadaştan gelecek etkinlik isteklerini otomatik olarak yok sayarsın.'' uyarısının altında bulunan, Bu kişiden gelen davetleri engelle: kısmına size sürekli olarak davet gönderen kişileri de engelleyebilirsiniz.