Galaxy S3 Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Merve tarafından 16 Ekim 2012 başlatılmıştır.


 1. Galaxy S3 Hakkında Bilmemiz Gerekenler Özellikler

  Galaxy S3 Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Pop-up Play: Son derece yaratıcı olan bu özellik sayesinde video izlerken farklı uygulamalara geçiş yapmak istediğinizde, video ekranın bir köşesinde küçük bir kutu içerisinde oynamaya devam ediyor. Siz de video akışını kesmeden mesajlarınıza, e-postalarınıza ya da rehberinize girebiliyorsunuz.

  Samsung Smart Stay: Normalde tüm telefonların ekran ışığı, tasarruf amacıyla 30 sn gibi bir süre sonunda otomatik olarak kapanır. Özellikle, tam da bir makale okurken kapanan ekran ışığı insanın sinirini bozar! Ama S3′teki Smart Stay özelliği sayesinde, telefon sizin o an ekrana odaklandığınızı anlayabiliyor ve siz cihaz üzerinde herhangi bir aktivite yapmasanız bile ekran ışığını kapatmıyor.

  Samsung S-Voice: Apple’ın Siri’si varsa Samsung’un da S-Voice’i var! Sizin basit komutlarınızı (alarmı ertele, alarm kur, sessize al, Ahmet’i ara gibi) yerine getirebilen bu uygulama, başarılı kullanımıyla dikkat çekti. Şimdilik tek kötü yanı 8 adet dil desteği sunması ve bu diller arasında Türkçe’nin ‘henüz’ bulunmaması.

  DropBox Üyeliği: Dosyalarınıza her yerden erişim imkanı veren DropBox servisinde 50 GB’lık üyeliğiniz, S3′le ücretsiz olarak geliyor.

  Kablosuz Şarj Özelliği: İleri bir teknoloji teknoloji olan kablosuz şarj özelliği, S3 ile hayata geçirilmeye hazır. Gerekli altyapı cihaz içerisinde bulunuyor.

  Samsung Galaxy S3 Pop Up Play: Samsung, Galaxy S3 ile beraber Pop Up Play özellliğini duyurdu. Bir video izlerken, mesaj yazmak istiyor ya da maillerinize bakmak istediğinizde videoyu kapamanızı engelliyor.

  Video, ekranın herhangi bir bölgesinde ufak bir önizleme olarak devam ediyor ve siz de mesajınızı yazmaya ya da mailinizi okumaya devam ediyorsunuz. Bu sayede video deneyiminiz kesilmeden, diğer işlemleriyapabiliyorsunuz.

  Ön incelemelere göre Pop Up Play özelliği oldukça başarılı bir şekilde çalışıyor.

  Samsung Smart Stay: Samsung Galaxy S3, ön tarafındaki 1.9 megapiksellik kamera ile bizleri izliyor ve bizim yaptığımız tepkileri anlayarak hareket ediyor.

  Örneğin telefonda bir sitede geziyoruz ve bir makale okuyoruz, telefonların ekran ışığı 30 saniye sonra sönüyor. Ama Galaxy S3, sizin gözlerinizi kontrol ediyor ve telefona odaklandığınız an boyunca ekran ışığını kapatmıyor.

  Samsung S Voice: Samsung S Voice, Siri benzeri bir uygulama. Laftan anlayan Samsung Galaxy S3‘ün alarmı çaldığında ertele demeniz yeterli olacak. Tabi ilk başta Türkçe dil desteği olmayacak. S Voice şimdilik 8 dil destekliyor.

  Smart Alert: Samsung Galaxy S3, yüzümüzü ve mimiklerimizi algılıyor ayrıca sesimizle kontrol etmemizi sağlıyor. Samsung bu durumu daha da öteye taşıyor. Mesela bir mesaj yazıyorsunuz. Mesaj çok uzadı ve yazmaktan sıkıldınız. Bir dur arayım şunu dediniz. İşte o zaman telefonu kulağınıza götürmeniz yeterli. Samsung Smart Alert sayesinde mesaj yazdığınız kişi o an itibari ile aranıyor.

  Daha önceden bir sürü cevapsız bildirim olduğunda, telefonu ilk elinize alınca titreşim ile sizlere cevapsızların olduğunu hatırlatıyor.  alıntı