Galaxy S3 ün S2 den Farkı

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Merve tarafından 1 Ekim 2012 başlatılmıştır.


 1. Galaxy S3 İle S2 Arasındaki Fark

  Galaxy S3 İle S2 Farkları

  Yazılım: İki cepte Android ile çalışıyor ancak Galaxy S II, Android 2.3.4 ile geliyor ve TouchWiz 4.0 arayüzüne sahip. S III ise varsayılan olarak Android 4.0.4 ile geliyor. İki cep de Samsung’un sosyal, oyun ve müzik ”merkez”lerine bağlanabiliyor.

  İşlemci: Çift çekirdekli ilk ceplerden biri olan Galaxy S II, 1GHz Exynos işlemciye sahip. S III ise dört çekirdekli Exynos 4 Quad işlemciye sahip. Bu işlemci, 1.4GHz saat hızında çalışıyor. Samsung’a göre bu işlemcide önceki Exynos’a göre performans geliştirmeleri bulunuyor ve yeni Exynos daha az pil tüketiyor.

  Ekran: Galaxy S III, 1280×720 çözünürlüğündeki Super AMOLED ekranıyla ceplerde yeni bir çağ açıyor. S II’den yarım inç daha büyük bir ekrana sahip Galaxy S III, S II gibi “Super AMOLED Plus” teknolojisini kullanmıyor ancak Samsung’a göre ekranın mükemmel bir renk doygunluğu var.

  Depolama ve Bellek: S II, 16GB ve 32GB’lık modellerle geliyor. Galaxy S III ise buna yeni bir 64GB’lık sürüm ekliyor. İki cep de 1GB RAM’e ve microSD slotuna sahip.

  Kameralar: Galaxy S III, 8 megapiksellik bir kamerayla geliyor ve otomatik odaklanma, coğrafi etiketleme, dokunarak odaklanma, imaj stabilizasyonu ve 1080p video yakalama gibi özelliklere sahip. Galaxy S II de 8 megapiksellik bir kamerayla geliyordu, dolayısıyla bu arka yüz kamerasındaki değişiklikler, daha çok yazılımsal gibi görünüyor.

  Ön yüz kamerasında ise biraz geri adım atılmış gibi görünüyor, zira Galaxy S III 1.2MP’lik bir ön yüz kamerasına sahip. Galaxy S II’nin ön yüz kamerası, 2MP’lik çekimler yapabiliyordu. Galaxy S III aynı zamanda 1080p full HD videoları oynatabiliyor.

  Bağlantı: Bağlantı açısından iki cep de güçlü özelliklere sahip. Galaxy S II ve S III’ün her ikisi de 3G/HSDPA ve HSPA+ bağlantılarını destekliyor ve bu sayede 21Mbps hızına ulaşabiliyor. İki cep de tüm Wi-Fi bantlarını destekliyor ve DLNA yoluyla işçerik paylaşabiliyor. İki cepte de Wi-Fi Direct özelliği bulunuyor.

  Galaxy S II, Bluetooth 3.0+HS desteğine sahipken Galaxy S III, daha güçlü olan Bluetooth 4.0 ile geliyor. Galaxy S III, microUSB yoluyla bir ekrana da bağlanabiliyor.

  Konum ve sensörler: İki cep de GPS, denge çarkı, dijital pusula, ivmeölçer, yakınlık ve ışık sensörlerine sahip. S III’ün ek olarak bir basınölçer sensörü de bulunuyor.

  Ölçüler: Galaxy S III, S II gibi oldukça hoş bir tasarıma sahip. 136.6 x 70.6 x 8.6mm ölçülere sahip S III, 125.3 x 66.1 x 8.49mm ölçülerindeki S II’ye göre biraz daha büyük ancak bunu hissetmiyorsunuz. Galaxy S III’ün ağırlığı 133 gram ve 116 gramlık S II’den biraz daha ağır. Ancak cebin yine de yeterince hafif olduğunu söylemeliyiz.

  Pil ömrü: Galaxy S II 1650mAh’lik bir pille geliyordu. Galaxy S III’ün daha büyük ekranı ve daha güçlü işlemcisi daha fazla güce ihtiyaç duyacağından Samsung, onu 2100mAh’lik bir pille donatmış.  alıntı