Galaxy S4 Batarya Süresi Uzatma

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Lavinia tarafından 4 Ekim 2013 başlatılmıştır.


 1. Galaxy S4 pil ömrünü uzatma

  Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri telefon günlük hayatımızın önemli parçalarından bir tanesi haline geldi. Ancak akıllı telefon kullanıcılarının en çok şikayet ettiği şey bataryanın kısa sürede bitmesi.
  Son dönemlerin yeni akıllı telefonlarından olan Samsung Galaxy S4'ün batarya süresini uzatmak için aşağıdaki tavsiyeler uygulamanızda yarar var.
  Galaxy S4'ün bataryası normal şartlarda yeterli olsa da aşırı kullanımlarda yetersiz kalabiliyor. Batarya süresini üst seviyeye çıkarmak için; telefonun ana ekranında bulunan Widget sayısını en aza indirmeye çalışın. Hareketli widget'ları tamamen kaldırın. Çünkü bunlar pilin ömrünü fazlaca tüketiyorlar.
  Telefonla birlikte gelen GPS, Air View, Eye gestures gibi ekstra özellikleri kapatın.
  Telefonun pil ömrünü oldukça azaltan unsurlardan bir tanesi de canlı duvar kağıtlarıdır. Bunlar işlemci ve GPU gibi donanımların fazla çalışmasına neden olarak bataryayı azaltır.
  Ayrıca telefonunuzu Güç Tasarruf Modunda kullanarak da batarya süresini uzatabilirsiniz.
  Ekran parlaklığı da pil ömrünü etkiler. Telefonunuzun ekran parlaklığını kullanabileceğiniz en düşük seviyeye ayarlayın. Pil ömrünün uzadığını fark edeceksiniz.
  Bunlara alternatif olarak yanınızda ikinci bir batarya da bulundurabilirsiniz.

  [IMGALT=http://img.webokur.net/upl/uploads/galaxy-s4-49055.jpg]galaxy-s4-49055[/IMGALT]
   
  Son düzenleme: 4 Ekim 2013