Galip Öztürk Kimdir Nerelidir?

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 8 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Galip Öztürk Biyografisi

  Galip Öztürk Kimdir Hayatı?

  1 Ocak 1965 Ayvacık doğumlu Galip Öztürk aslen Samsunlu'dur. Galip Öztürk Metro Şirketler Grubu'nun sahibidir. Ayrıca Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’nun da kurucu başkanıdır.40'ın üzerinde şirket sahibi ve Büyük İstanbul Otogarı ve Kayseri Şehirlerarası Otobüs Terminali’ni işleten İşadamı Galip Öztürk, aynı zamanda Samsun Yusuf Ziya Yılmaz Otogarı, Çarşamba ve Havza terminalleri’nin de sahibidir.
  [​IMG]
  Çarşamba'da eğitim gören Galip Öztürk 13 yaşında stanbul'a giderek Topkapı'da bir çay ocağında çalışmaya başladı.Ardından Topkapı otogarında küçük bir çay ocağı ile ticarete başladı.

  1992 yılının Kasım ayında ise Metro Turizm'i kurdu.İlk defa İstanbul-Ankara hattında üç otobüsle yola çıkan firma daha sonra hızla büyümeye başladı. 2000 yılında Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği’nin başkanlığına seçildi. Aynı sene Büyük İstanbul Otobüs İşletmeleri AŞ’nin de yönetim kurulu başkanlığı seçimini kazandı.
  2005'de 58 derneği çatısı altında toplayan Türkiye Otobüsçüler Federasyonunu kuran Galip Öztürk bu federasyonun kurucu başkanlığı görevini de üstlendi.

  5 Temmuz 2003 tarihinde çıkar amaçlı suç örgütü oluşturmak suçuyla yargılanan Galip Öztürk, daha sonra serbest bırakıldı.
  2005'te Van Et'i kendi grubuna katarken, 2009 yılının başında Metro Turizm'i halka açmak için Van Et'e devretti.2009'da İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (İMKB) manipülasyon yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı ve adliyeye sevkedildi. Ama daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
  2009'da da bir iş adamına zorla 2 milyon liralık senet imzalattığı iddiasıyla gözaltına alındı.

  Galip Öztürk, 29 Şubat 2012'de Tehditle çek-senet tahsilatı yaptığı iddiasıyla gözaltına alındı.Daha sonra tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi.