Girişimcilik Haftası Anlam Ve Önemi

Konusu 'Belirli gün ve Haftalar' forumundadır ve Elif tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin  Girişimcilik Haftasının Anlamı, Girişimciliğin Önemi hakkında

  (Mart ayının ilk haftası) Girişimcilik Haftası
  Bu haftanın amacı, işadamlarını ve iş Dünyasını topluma tanıtmak ve gençleri girişimciliğe özendirmek açısından büyük önem taşır. Özellikle ülkemizin ihtiyacı olan sürdürülebilir bir ekonomik büyüme sürecinde iş kurma kabiliyetine sahip girişimcilere daha fazla gereksinim duyulmaktadır. Girişimciliğin performansını daha çok öne çıkarmak ve bu sürece katkıda bulunmak gerekmektedir.

  Araştırmalara göre Avrupalıların yarısı ile Amerikalıların yüzde 60’ı kendi işini yapmak istiyor. AB toplumlarında herkes Avrupalıların daha girişimci bir özelliğe sahip olduğunu bilir. Buna rağmen Avrupalıların bir çoğu kendi işlerine sahip olmayı biraz riskli görüyor. Fakat Avrupalıların riskleri almaya istekli olmaya ve yükselen iş fırsatlarını değerlendirmeye fazlasıyla ihtiyacı bulunmaktadır.

  Avrupalıların görüşüne göre bu soruna çözüm girişimciliği ilköğretimden itibaren gençlere aşılamaktan geçiyor.Gerçekten de ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri ticari bir girişimi başlatabilir mi? Başlattıklarında başarı sağlayabilir mi? İşte AB ülkelerinde okullarda uygulamaya konulan çok sayıda programın ortaya çıkardığı sonuçlara göre bu sorunun cevabı olumlu çıkıyor. Bu açıdan bakıldığında Girişimciliğin Anlam Ve Önemi daha net anlaşılmaktadır.