Gölgeleme Tekniğiyle Makyaj

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 2 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Makyajda gölgeleme tekniği nasıl yapılır?

  Makyaj'da Işık ve Gölge Tekniği

  Doğal bir görünüm için, gözlerinize doğal renklerde hafif , ince bir çizgi çekebilir veya yoğun siyah bir göz kalemiyle çarpıcı bir etki yapabilirsiniz.
  Genellikle pastel renkler, dikkati gözlere çeker ve tazelik verir. Parlak renkler de dikkati gözlere çeker ve parlaklık verir. Aynı rengin iki tonunu kullanmak, renkleri birlikte ve eşleştirerek kullanmak her zaman mümkündür.

  [​IMG]

  Gölge yapmak için, öncelikle bir far fırçası kullanarak tüm göz kapağınızın üzerine bu alanı aydınlatmak ve üzerine süreceğiniz renge pürüzsüz bir zemin hazırlamak için, açık renk bir far sürün. Sonra göz kapağınızın oyuğu üzerine orta-koyu bir renk uygulayın. Dış köşeden başlayarak içe doğru hareket edin. Burun kısmına yaklaştıkça renk hafiflesin.
  -Gözlerinizi öne çıkarmak istediğinizde, açık renkleri kullanın, sonra koyu tonlarla çerçeveleyin.
  -Gözlerinizin şeklini belirginleştirmek için eye-liner vazgeçilmezdir.
  -Farklı uçlara ve fırçalara sahip çeşitli şeklerde sürme kalemleri vardır. Bir göz kaleminin düzgün çizgisini ya da bir farın dumanlı hattını veya likit sürme kalemi ile yapılacak detaylı bir uygulamayı tercih edebilirsiniz.

  Alt kirpiklerinize boyamak istiyorsanız, sert ve kalın bir çizgi yerine, yumuşak bir görünüm yakalamaya çalışın.Üst kirpik dibi boyunca açılı bir fırçayla orta koyulukta bir renk uygulayın. Rengi dış köşelerde yoğunlaştırın, sonra hafifçe göz kapağının kıvrımına doğru çekin. Sonra da, göz kaleminizi eğik tutarak, kirpiklerinize mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin.