Google Ana Sayfa Yap

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 26 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici


  Google Ana Sayfa Olarak Ayarla

  Google'ı Ana Sayfanız Yapın

  Anasayfanızı Google.com.tr adresi yaparak, internette arama yaparken Google'ı elinizin altında bulundurun. Aşağıda,Internet Explorer, Chrome ve Mozilla Firefox gibi en çok kullanılan internet tarayıcılarındal Google’ı nasıl ana sayfa yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

  Internet Explorer google anasayfa yapmak için

  İlk olarak Explorer başlatın ve üst menüde bulunan “Araçlar” sekmesine tıklayın. Açılan küçük pencerede “İnternet Araçları” bölümüne tıklayın. Sonra yeni açılan pencerede “Genel” bölümünü görmeniz gerekir. Burada giriş sayfası kısmında bulunan “Adres” bölümüne; www.google.com yazın ve “Tamam” diyerek pencerenin kapanmasını sağladıktan sonra artık Internet Explorer’ınızın ana sayfanız Google! oldu.

  Gelelim Mozilla Firefox anasayfa yapmak için ne yapmanız gerektiğine;

  Öncelikle Firefox programını başlatın ve program açıldıktan sonra üst menüdeki “Araçlar” ve daha sonra “seçenekler” sekmesine tıklayın. Seçenekler penceresi açıldığında üst bölümde yer alan büyük ikonlardan “Genel” kısmına tıklayın. Genel bölümünde başlangıç bölümünde yer alan; “firefox açıldığında” kısmına www.google.com yazın. Tamam diyerek pencereyi kapatın. Artık Mozilla Firefox’unuzun ana sayfası Google!

  Chrome anasayga google yapmak için

  Chrome uygulamasını başlatıktan sonra programın sağ üst köşesinde bulunan araç çubuğunda “ingiliz anahtarı” şeklinde bir simge göreceksiniz. Bu ikona ve daha sonra “Seçenekler” kısmına tıklayın. Karşınıza çıkacak olan “Ana Sayfa” bölümünde, belirtilen yere www.google.com yazın. Artık Chrome’unuzun ana sayfası Google!

  Ana sayfa değiştirilemiyorsa

  Bazen bilgisayarınızdaki bazı yazılımlar kullandığınız web tarayıcısında ana sayfa değişikliği yapmanızı engeller. Web tarayıcınızda ilgili bölümlere tıkladığınız halde pencere açılmıyor ya da değişiklik yapmanıza izin verilmiyorsa, bu sorunu “regedit” ile çözebilirsiniz.

  -Başlat menüsünden çalıştıra tıklayın.
  -Karşınıza çıkan küçük penceredeki aç bölümüne “regedit” yazın ve tamam diyin.
  -Açılan pencerede fareniz yardımıyla; HKEY_CURRENT_USER>Software>Policies> Microsoft> Internet Explorer> Control Panel anahtarına gelin.
  -Sağdaki menüde yer alan Homepage kısmına tıklayın ve burada 0 olarak gösterilen değeri 1 yapın.
  -.Regedit penceresini kapattığınızda kullandığınız internet tarayıcısını açın ve ana sayfanızı tekrar değiştirmeye çalışın. Sorun çözülecektir..
   
  Son düzenleme: 26 Eylül 2012