Google Glass Ne zaman Piyasada Olacak?

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 24 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin  Yüzyılın icadı Google Glass’ın piyasaya çıkış tarihi belli oldu.

  Google’ın teknoloji alanında devrim sayılan yeni ürünü Google Glass denilen gerçeklik gözlüğü bakalım planlanan zamandan önce piyasada olacak mı?

  Google daha önce yayınladığı video ile Google Glass’ın nasıl kullanılacağı ve ne işe yarayacağı gibi bilgileri merak edenler için paylaştı.

  [​IMG]

  Google’ın CEO’su Sergey Brin Google Glass’ın 2014 yılının ilk aylarında piyasaya çıkarmayı hedefliyor, ancak dedikodular Google Glass’ın bu yıl sonunda piyasada olacağını gösteriyor. Bu söylentiler doğruise cihazın net olarak piyasaya çıkma tarihi hakkında fikir edinmemizi sağlayacak.

  Google’ın bu eşsiz gözlük için biçtiği fiyat 1500 $ civarında. Ama söylentilere bakılırsa Google Glass’a herkes sahip olamayacak. Çünkü Google şirketi, Google Glass’a sahip olacak kişileri çeşitli kriterlere göre kendisinin seçeceğini duyurdu.
  Peki bu kriterler neler? Google Glass’a sahip olabilmek için öncelikle bir Twitter veya Google plus hesabına sahip olmanız gerekmektedir. Bu hesaplarınızdan birinden #ifihadglass hashtagi ile ''Google Glass’ım olsaydı ne yapardım'' sorusuna cevap vereceksiniz. Cevabınız en fazla 50 karakterden oluşacak.
  Ayrıca cevabınıza 5 fotoğraf veya 15 saniyelik bir video da ekleyebilirsiniz.

  Twitter’da @projectglass Google +’ta ise +ProjectGlass profillerini takip etmeniz gerekiyor. Çünkü kazanan siz olursanız iletişime kolay geçebilsinler.

  Bu yarışmaya katılabilmek için yaş sınırı 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. İşin kötüsü Amerika'da yaşıyor olma zorunluluğu var. Kısaca bu ürünün dünyaya yayılması biraz daha zaman alacak gibi görünüyor.
  [​IMG]
    2. Cevap: Google Glass Ne zaman Piyasada Olacak?

  Çok güzel ama hiç bizim ülkenin kaldırabileceği bir teknoloji gibi durmuyor. =)