Google nasıl kuruldu?

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 26 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Google nasıl kuruldu? Google'ın Tarihçesi

  Google artık çoğumuzun bildiği gibi hayatımızın vazgeçilmez bir internet sistemi..Google'ın kuruluş temeli 1996 senesinin Ocak Ayında Stanford Üniversitesi bilgisayar mühendisliğinde okuyan Larry Page ile Sergey Brin adlı iki üniversite öğrencisinin çalışması olan "BackRub" arama motorunu geliştirmeleri sonucunda ortaya çıkar.Amaçları bu motoru geliştirerek bilgileri kategorilendirerek insanların aradıklarını daha kolay bulmasına yardımcı bir arama motoru oluşturabilmekti.
  İlk başta google ''google.stanford.edu'' bağlantısı üzerinden hizmet verdi.Daha sonra 1998'de Larry ve Sergey Google'ı daha da geliştirdi. Arama motorlarının hafızaya aldığı bilgileri depolayacak yeterli miktarda sabit disk almak istiyorlardı. Ancak fazla paraları yoktu. İki arkadaş çok ucuza buldukları 1 terabytelık (1000GB) diskleri kredi kartlarıyla satın aldı.
  Bugün kullandığı alan adını 15 Eylül 1997'de etkinleştirdi.4 Eylül 1998'de Google şirketi resmen kuruldu. Şirket merkezi arkadaşları Susan Wojcicki'nin Menlo Park, Kaliforniya'da bulunan garajı olarak belirlendi. Stanford Üniversitesi'nde doktora yapan bir öğrenci olan Craig Silverstein, ilk çalışan olarak işe alındı.