Görev Çubuğunun Yeri Nasıl Değiştirilir

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Bilgisayarda Başlat menü çubuğu yeri nasıl değişir

  Görev çubuğunun yerini değiştirme

  Bilgisayar kullanırken başlat menüsü bir anda ekranın üstüne veya sağa sola kaydığı çok görülür. Hemen hemen herkesin başına gelebilecek bu sorun için çözümleri iki farklı yöntemle anlatacağız. Başlat menüsü yukarı çıktı yerini değiştirme, başlat menüsü sağa kaydı başlat menüsü sola kaydı derken detaylı ve resimli olarak hemen çözümüne bakalım.

  Windows’ta başlat menüsü alt tarafta sunulduğu için bu şekilde kullanmaya alıştığımızdan yukarıda veya farklı bir yerde olması kullanımını zorlaştırır.. İşte görev çubuğunun konumunu değiştirmek için yapılacaklar:

  Görev Çubuğu Yana Kaydı nasıl düzeltebilirim?


  [​IMG]

  Görev Çubuğunu Düzenleme

  Görev çubuğunun yerini değiştirmek için iki çeşit yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki görev çubuğunun üzerine gelip sağ tık yapıp açılan menüden Özellikler seçeneğine giriyorsunuz. Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri ekranı karşınıza çıkacaktır. Buradan Görev Çubuğunun Ekrandaki Konumukısmında istediğiniz konumu seçerek Görev Çubuğunun yerini değiştirebilirsiniz. Alt, Üst, Sol ve Sağ seçeneklerinden birini seçin.


  2. Yöntem

  Başka bir yol ise Görev Çubuğunun üzerine gelip sağ tık yapıp açılan menüden Görev çubuğunu kilitle sekmesine tıklayarak kilidi kaldırınız daha sonra görev çubuğunun üzerine gelip tıklayın ve elinizi basılı tutunuz daha sonra gelmesini istediğiniz yere doğru sürükleyiniz. Görev çubuğunuz yani başlat menüsü istediğiniz konuma gelecektir. Eğer Görev Çubuğunun daha sonradan yer değiştirmesini istemiyorsanız tekrar üzerine gelip sağ tık yapı açılan menüden Görev Çubuğunu Kilitle sekmesine tıklayarak sabitleyebilirsiniz.
   


 2. Cevap: Görev Çubuğunun Yeri Nasıl Değiştirilir

  bilmem