Görünmez Klasör Oluşturma Nasıl Yapılır

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 4 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Görünmez Klasör Nasıl Yapılır Oluşturma

  Dosyalarımızı sakladığımız klasörler daha sonra bulunması kolay hale getirebildiğimiz arşivlerimizi kategorize edebilir ve aradığımız dosyayı kolayca bulabilmemizi sağlar. Dilerseniz klasörlerinizi gizleyebilir veya görünmez yapabilirsiniz. Daha çok hayalet klasör olarak bilinen bu yöntem gizli klasörden farkı şudur. Gizli klasörleri klasör seçenekleri bölümünden gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğine tıkladığımızda gizlemiş olduğumuz klasör görünür hale gelir. Ama hayalet klasör görünmez olmaya devam eder.
  [​IMG]

  Hayalet Klasör Nasıl Yapılır

  Hayalet klasör yaparak başkalarının görünmesini istemediğiniz klasörlerimizi görünmez hale getirebiliriz. Bu güvenli bir yöntemdir. Klasörlerinizi şifrelemenin yanında görünmez yaparak da güvenli hale getirebilir.Klasörünüzü şifrelediğiniz zaman bu şifre zorda olsa kırılabilir.Görünmez yaptığınızda ortada şifresi kırılacak bir klasörünüz olmadığında klasörünüzün güvenliği daha artırmış olursunuz.

  Görünmez Klasör Oluşturmak için; Bilgisayarınızda Sağ tık yapın ve Yeni sekmesinden Klasör seçeneğine tıklayın. Daha sonra oluşturduğunuz bu klasörün isim bölümüne gelerek alt+0160 yazın.
  Böylece klasör adı görünmez hale gelir.
  Artık klasörünüzün adı görünmez. Şimdi de klasörün kendisini görünmez yapalım. Bu işlem gayet basit, kolayca yapabilirsiniz. Klasörün üzerine gelip sağ tıklayın ve açılan menüden özellikler sekmesine tıklayın. Açılan pencereden üst sekmeden özelleştir sekmesine gelin.Buradan simge değiştir butonuna tıklayın.Açılan simgeler listesinden görünmez saydam bir simge var bunu bularak işlemi tamamlayın. Bu arada klasörünüzün bulunduğu yeri de unutmayın.