Göz altı Morlukları Nasıl Giderilir bitkisel çözüm

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Nehir tarafından 14 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Göz altı Morlukları Nasıl Giderilir evde

  Yorgun ve stresli bir cilt sonrasında gözlerin köşesinde oluşan morluklar, ince çizgiler, göz altlarındaki koyu halklar ve torbalar bir kadının yaşını tahmin etmek için yeterlidir. Bu yüzden bu bölgenin bakımı çok önemlidir.

  Göz çevresi bakımına özen göstermezseniz yorgun ve yaşlı bir görünüme sahip olmak kaçınılmazdır.

  Koyu halkların ve torbaların oluşmasının en büyük sebepleri genellikle dengesiz beslenme alışkanlığı ve düzensiz uykudur. Ayrıca zararlı alışkanlıklar ve bilinçsizce kullanılan kozmetik ürünlerde sebepleridir. Cilt için Kozmetik ürünleri çok gelişme gösterdi fakat acaba hangi ürünü ne şekilde kullanmanız gerek?

  En iyisi doğal yollarla yapılan bakımdır. En iyisi doğada bulunan bazı malzemelerden yararlanmayı bilmek ve buna özen göstermek. Bunun için size birkaç öneri;  Papatya Banyosu


  1 Fincan kaynamış suya,

  1 Kaşık kuru papatya atın,

  Ardından 20 dakika demlenmeye bırakıp süzün,

  Pamuğu papatya suyuna batırdıktan sonra göz kapaklarınızın üzerine yerleştirin,

  10 dakika bekleyin pamuklar kuruduğu tekdirde yeniden papatya suyuna batırıp göz kapaklarınıza yerleştirin.

  Bu işlem göz yorgunluklarına, şişkinliklere, kızarıklıklara , yanmalara ve göz altında oluşan torbalara iyi gelecektir.  Ayrıca;  -Gözlerinize her gün buzlu su veya buz ile soğuk kompres uygulayabilirsiniz.

  -Gözaltında oluşan koyu halkalar için zeytinyağına bir parça pamuğu batırıp yerleştirip bir süre bekletebilirsiniz.

  -Eğer uykusuzluktan şişmiş gözlerinizden şikayetçi iseniz; İki çay poşetini 1-2 dakikalığına sıcak suda bekletip daha sonra 1 dakika da soğuk suda beklettikten sonra göz kapaklarınız üzerine yerleştirip bekletiniz.

  -Gözaltı torbaları için bir başka öneri de; 1 çay kaşığı rezene yaprağını 1 fincan su ile kaynatıp süzün. Göz çevrenize sürüp 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Rezene A,B,C, Kalsiyum, Kükürt ve Demir Kaynağı içerdiği için gözaltı torbalarına iyi gelecektir.