Güzel bir cilt için öneriler

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Elif tarafından 8 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Güzel bir cilt için birkaç öneri

  Güzel bir cilde sahip olmak için eksiksiz olarak yapmanız gerekenleri biliyor musunuz? Her kadın güzel, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Bazı tedavi gerektiren cilt problemleri hariç güzel bir cilde kavuşmak aslında hiç de imkansız değil..İşte Güzel sağlıklı bir cilt için önerilerimiz:


  [​IMG]


  Bol su için ve yediklerinize dikkat edin


  Cildinizin güzel ve en önemlisi sağlıklı görünmesini sağlamanın en basit yollarından biri yediğiniz besinleri doğru seçmek ve cildi nemli tutmaktır. Günde en az 2 litre su içerek antienflamatuar besinler tüketmeniz gerekir.

  Avokado, kırmızı, yeşil sebzeler, somon ve zeytinyağı gibi besinler cildinize iyi gelir. Cildiniz aslında yediklerinizi yansıtan bir aynadır. Çok fazla Fast food tüketmeye başladığınızda bunun ilk belirtilerini cildinizde göreceksiniz.

  Günlük Cilt bakımını bir rutine dönüştürün

  Diyelim ki dolabınızda bir çok cilt bakımı ürünü bulunuyor fakat siz yine de cilt bakımınızı ihmal ediyorsunuz. Çünkü bu kalabalık ürünler sizin üzerinizde baskı kuruyor ve gözünüzü korkutuyordur. Bu kadar çok çeşit arasında boğulmak yerine günlük cilt bakım rutininizi hangi ürünlerle yapacağınıza karar verin. Kullanmadığınız diğer gereksiz ürünlerden kurtulmaya bakın. Bu gereksiz fazlalıklardan kurtulduysanız artık cilt bakımını günlük bir rutin haline getirebilirsiniz.


  Cildiniz için en doğru nemlendiriciyi seçin

  Cildiniz için doğru nemlendiriciyi bulmak için bir uzmana gerek yok. Kendiniz de deneme yanılma yöntemiyle en iyiyi bulabilirsiniz. Eğer cildiniz yağlıysa bir nemlendiriciye ihtiyacınız olmadığınızı düşünmeyin. Çünkü her cildin nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Her cilt tipi için de doğru bir nemlendirici mutlaka bulunur.

  Makyajlıyken uyumayın

  Cildi temizlemeden uyumak demek cildinize hoyrat davrandığınız ve bunun sonucu size en istenmeyen şekilde gelebilir. Düzenli bir cilt temizliği siyah noktaların ve sivilcelerin oluşumunu engeller.