Hastane randevuları cepten alınacak

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 19 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Hastane randevuları artık 'cep'ten alınacak

  Sağlık Bakanlığı mobil uygulama sistemine başladı. Bakanlığın başlattığı bu yeni uygulama ile hastanelerden randevu alımı basit bir hale gelecek.Hastalar artık hastane randevularını cep telefonundan ücretsiz alabilecek. Kısaca MHRS Mobil olan Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması, cep telefonları ile tabletler için özel olarak tasarlandı.

  [​IMG]

  Bu çalışma ile vatandaşlar hastane randevularının telefon ve internetten almaya başladı. Hastane randevusu alımında ALO 182 ve internet üzerinden randevu alımına ek olarak Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması (MHRS) başlatıldı.
  Mobil uygulaması, IOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazların uygulama marketlerinden indirilerek kullanılabiliyor. Bakanlık ayrıca Blacberry işletim sistemine sahip mobil cihazları da aynı kapsamda olması için çalışmalara başladı.

  MHRS Mobil uygulaması kullanılarak, Sağlık Bakanlığı'na bağlı devlet hastaneleri, ağız ve diş sağlığı hastaneleri ve merkezlerindeki doktorlardan istenilen tarihe randevu alınabilecek ve gidilemeyen randevular iptal edilebilecek.

  MHRS Mobil uygulamasından başka ayrıca internet üzerinden MHRS adresi kullanılarak veya ALO 182 MHRS Çağrı Merkezi aranarak da randevu alınabilecek.

  Randevu alırken bilinmesi gereken kurallar şöyle:

  * En erken olarak 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz.

  * Randevu aldığınız saatten en az 30 dakika öncesi randevunuzu iptal edebilir veya başka tarihli randevu alabilirsiniz.

  * Bir sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden, bir gün içinde sadece 1 randevu alabilirsiniz.

  * Bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla 2 randevu alabilirsiniz.

  * Telefonla kendinize ve yakınlarınıza her aramada en fazla 4 randevu alabilirsiniz.