Hayat ile ilgili yazılar

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve webkolik tarafından 26 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Hayat, ihtiyaç duyduğu şeyi yaratır.

  Bizimle hedeflerimiz arasındaki yolda engeller ve zorluklar bulunur. Her yolda engeller vardır ve temizlediğimiz her yol bizi güçlendirir. Her pozitif değişiklik, bizi bir seviyeden bir diğerine yükselirken bir rahatsızlık dönemi getirir. Engeller ve rahatsızlık, kendini adamış kişiyi umuttan ayırıp eyleme yönlendirir.

  Hayatın hediyesi, zorluklar ve ihtiyaçlara dikkatle sarılmış biçimde gelir. Bizim sadece, içindeki bilgeliği öğrenmek ve gizli ödülleri almak için paketi açmamız gerekir. Birçok çabalamaya değer hedef, bir an kolaylaşana kadar çok zordur. Herkes evlenmeyi ya da çocuk sahibi olmayı seçmez. Ya da bunları isterler fakat daha uygun bir zamanda... Hayat, biz başka planlar yaparken başımıza gelenlerdir.

  Hayatımızdaki zorlukların bir lanet mi yoksa bir şans mı olacağı, bizim onlar karşısında ne yaptığımıza bağlıdır. Bazen yapmamaız gereken tek şey, kötü bir eli iyi oynamaktır. Ve dünyada, bizimkinden de kötü bir ele sahip olanlar da vardır. Eski bir özdeyiş şöyledir: "Ayakkabılarım olmadığı için ağlıyordum ki ayakları olmayan bir adam gördüm." Kolları olmayan bir adamın, ayaklarını kullanarak harika manzara resimleri yapmayı öğrendiğine şahit olmuşsunuzdur. Kısacası, önce elinizden gelenin en iyisini yapın sonra daha iyi olmaya şalışın. İlk başladığınızda yürümek de kolay değildi fakat bakın bu konuda ne kadar yol aldınız. İngilizce bir zamanlar yeni bir dildi şimdi çoğu kişi bunu biliyor. Hayatta herşey kolaylaşana kadar zordur. Zorluklar ruhları ıslah eder.
  hayat-ile-ilgili-yazi.jpg

  Fırtınalar, ağaçların köklerini daha derine gömmesine sebep olur.