HDD seri numarası değiştirme

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 16 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Harddiskin Seri Numarası Nasıl Değiştirilir?

  HDD seri numarası değiştirme programı
  Aşağıda tanıtacağımız programla harddiskinizin seri numarasını değiştirebilirsiniz. Eğer harddiskiniz bilgisayarınıza takılı değilse seri numarası ön tarafta yer almaktadır. Ancak sabit diskinizin bilgisayara takılı olması halinde kasayı açmanız gerekir. Bu da garanti durumunu etkileyebilir. Kasanın açılması cihazınızın garanti kapsamının dışında kalmasına neden olur.

  Bazı programlar lisanslama işlemi Harddisk (HDD) seri numarasına göre lisanslama yapmaktadır. Bilgisayarınıza format attığınızda Harddiskiniz artık yeni bir seri numarasına sahip olur. Bu da yeni bir lisans satın almanız anlamına geliyor. Böyle bir durumla karşılaşmamak için harddiskinizin seri numarasını öğrenip not alın. daha sonra format attığınızda tekrar seri numarasını eski haline getirebilirsiniz.

  Değiştirdiğiniz numara üreticisi tarafından belirlenen donanım seri numarası değildir. Donanım seri numarası değeri değişmez. Bu ücretsiz program Windows sürümlerini desteklemektedir. Programın boyutu çok küçüktür. Bir USB Flash diskten doğrudan çalıştırabilirsiniz.

  Hard Disk Serial Number Changer
  http://www.xboxharddrive.com/freeware.html

  [​IMG]