Heinrich Himmler Hakkında Bilgi

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Yavuz tarafından 6 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Heinrich Himmler Kimdir Hakkında Bilgi

  Heinrich Himmler Hayatı

  Hitlerin yakın adamlarından nazi hareketinin kilit isimlerinden olan Heinrich Himmler Almanyanın Münih kentinde 7 Ekim 1900 tarihinde doğmuştur. Ziraat eğitima alan Himmler, 1923'teki Hitler Putsch'da (Hitler'in Darbe girişimi) yer aldı. 1925'te nazilerin güvenlik teşkilatı SS'e (Schutzstaffel) katıldı. Nazi saflarına katılmadan önce ziraat fakültesinde kümes hayvancılığı üzerine eğitimini sürdürmekteydi. 1929'da ise SS'in başına getirilmiştir.
  [​IMG]
  1944'ün kış aylarında Himmler'in Waffen-SS birliği tam 910.000 (dokuz yüz on bin) ve Allgemeine SS ile birlikte sadece kâğıt üzerinde toplam 2.000.000 (iki milyon) üyeye sahipti. Buna rağmen 1945 yılının ilkbaharında Himmler, özel doktoru ve masörü Felix Kersten ve SS generali ve Abwehr Yabancı istihbarat Şefi Walter Schellenberg ile yaptığı tartışmaların ardından hayatını adadığı Almanya'nın zaferinden kuşku duymaya başladı. Nazi rejiminin hayatta kalmasını İngiltere ve Birleşik Devletler ile yapacağı barış görüşmelerine bağladı.
  [​IMG]
  Eski meslektaşları tarafından reddedilmesi ve Müttefikler'in kellesini istemesi Himmler'i çıkmaza sokmuştu. İlerleyen zamanlarda İngilizlerin eline düşen Himmler sorgudan kurtulmak için dişine sakladığı siyanürü ısırarak öldü. Kendisine tıbbi müdahale edildiysede kutarılamadı.
   
  Son düzenleme: 31 Ekim 2012