Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır ile ilgili kompozisyon

Konusu 'Konu Anlatımı' forumundadır ve Deniz tarafından 27 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Deniz

  Deniz Moderatör Yönetici


  Hiç kimse başarı merdivenlerini elleri cebinde tırmanmamıştır kompozisyon

  İnsanlar doğduğu günden ölümüne kadar bir şeyleri başarmak için çalışıp çabalamaktadır.

  Daha doğduğumuz yıllarda atılan ilk adımlar bile o günlerini bir başarısıdır. İlerleyen yıllarda çalışma hayatına atılan adımlarla da bu durum devam etmektedir. Başarının anahtarı çalışıp çabalamaktan geçer.

  Televizyonlarda izlediğimiz bir gerçek vardır. Bir çok ünlü iş adamının eski yıllarda yaptığı meslekler anlatılır. Bir çoğu küçük bir işletmeyle bu işe başladıklarını anlatır. Ama yıllar ilerledikçe gösterdikleri çaba ve fedakarlıklarla geldikleri son nokta ülkemizin sayılı zenginleri arasına girmesidir.

  Hepimiz zengin olmak yada düzgün yerlerde iş sahibi olmak gibi hayaller kurarız. Bu hayallere ulaşmak göstereceğimiz çabaya yada yapacağımız fedakarlıklara bağlıdır. Biz elimizden geleni yapıyorsak bunlar hayal olmaktan çıkarak yavaş yavaş gerçeğe dönüşür.

  Burada dikkat edilmesi geren aslı mesele başarının öyle bir anda gelmeyeceğini bilmemizden geçer. Tırnaklarımızla kazıyarak yada ilmek ilmek işleyerek belirli seviyelere gelindiğini asla unutmamamız gerekir.

  Bu dünyada kimse oturduğu yerden bir yere gelemez. Ne bir adım ileriye ne de bir adım geriye gider. Sahip olduklarıyla yetinmeye mahkumdur. Bunların bilincinde bir insan olarak geleceğe dair çalışmalarımıza özen göstererek daha sıkı çalışmamız gerektiğini unutmamamız gerekir.