Hollandanın kültürel özellikleri

Konusu 'Dünya ülkeleri' forumundadır ve Elif tarafından 19 Nisan 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Hollandanın kültürü

  Hollandalıların tamamına yakını oldukça iyi düzeyde İngilizce konuşabilmektedirler.Bunun dışında Almanca,Fransızca,Ispanyolca ve italyanca en çok ögrenilen diğer dillerin başında geliyor.

  Hollandaca; Ingilizce,Almanca ve Fransızca’dan öğeler içeren telafuzu zor bir dildir.Eger Hollandaca ögrenecek bir kişi Ingilizce ve Almanca biliyorsa işinin oldukça kolay olacağı söylenebilir.

  Hollanda genel anlamda kendine özgü kültürüyle anılan bir ülke olmamakla beraber, Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamları,kendine özgü; oldukça iyi korunmuş mimarisi,ülkenin her yerini adeta parselleyen su kanalları,yemyeşil doğası ve özgür sosyo-politik yapısıyla Avrupa’daki diğer ülkelerden oldukça farklı yapıya sahip bir ülkedir.
  Hollandalılar, insan haklarına oldukça saygı gösteren ve her tür ayrımcılığa karşı çıkan bir toplumdur.  Hollandanın yemekleri

  Yemek kültürü olarak oldukça fakir olan Hollanda’da her tür sebze ve meyve bulunmakla beraber,genelde fast food tarzı yemekler yenmektedir.Fast food şeklinde servis veren dönerciler ise hemen her şehirde bulunmaktadır.


  Hollandanın kıyafetleri
  Yöresel hollanda kıyafetleri resimli
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]