Hong Kong Gezilecek Yerleri

Konusu 'Dünya ülkeleri' forumundadır ve Merve tarafından 25 Haziran 2012 başlatılmıştır.

 1. Hong Kong ta Gezilecek Yerler

  Hong Kong Adası'nın güneybatısında bulunan Victoria Zirvesi, yılda 6 milyon misafiri ağırlıyor. Şehrin ve körfezin en güzel manzaralarını yakalamak istiyorsanız, bu zirveyi ziyaret etmelisiniz. 552 metre yükseklikteki bu zirve, hem gece hem gündüz görülmeye değer.

  Güneydoğu Asya'nın en büyük eğlence ve dünyanın en büyük deniz parklarından biri olan Ocean Park sizi bekliyor. Köpekbalıklarının arasından tünelde yürüyebilir, 72 metre uzunluğundaki kuleden Güney Çin Denizi manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

  Hong Kong Adası’nın kuzeyinde kalan Kowloon Yarımadası, Hong Kong’un en fazla popülâsyona sahip olan bölgesidir. Bu yarımadada sizi sokak pazarları ve rezidanslardan oluşan kaotik bir yaşam karşılar.

  Tsim Sha Tsui’nin güney bölgesinde yer alan Saat Kulesi, Hong Kong’un en eski yapılarından biridir ve Kowloon - Canton Demiryolu üzerindeki eski Kowloon İstasyonuna 1916 yılında inşa edilmiştir.

  Yarımadanın doğusunda bulunan Wong Tai Sin Tapınağı’nı kentin geleneklerine bağlılığını görebilmek için ziyaret etmek gerekir. Taoist inancının Hong Kong’daki en önemli tapınağı olan mekânın en kalabalık zamanı cuma akşamlarıdır.


  alıntı