Howard Carter kimdir hakkında bilgi

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  Howard Carter kimdir
  Howard Carter hayatı eserleri hakkında bilgiler  İngiliz arkeolog ve mısırbilimci Howard Carter Tutankamon'un mezarını keşfetmekle dünyada ünlüdür.Howard Carter 9 Mayıs 1874 yılında hayata gözlerini açmıştır. Mısır'ın Luksor kentindeki ünlü Krallar Vadisi'nde firavun Tutankamon'un mezarını keşfetmesiyle tanınır.Howard Carter Mısır'dan çok uzaklarda ölmüş ve cenazesine bir tek Lady Evelyn katılmıştır.

  Howard Carter Biyografi

  Howard Carter 1874 yılında Londra'da, Kensington semtinde doğdu. Çocukluğu daha çok Swaffham, Norfolk'ta geçti.Howard Carter Mısır'da arkeoloji çalışmaları yapıp,kazılara katılmış ve Mısır hükümeti tarafından eski yapıtlar müdürlüğüne atanmıştır. Howard Carter 1910 yılında Teb kazılarına katılıp Mısır kraliçesi Hatşepsut'un mezarını bulunmasında önemli rol oynamıştır.
  Daha sonra Lord Carnarvonla işbirliği yaparak Teb'de Krallar Vadisi'de araştırmalara başladı.

  1922 yılında Howard Carter Çocuk Kral Tutankhamon'un mezarını keşfetti.Ancak bu keşif onun için kolay olmamıştır.
  Times gazetesine verdiği imtiyazlar yüzünden Mısır basını onu hiç sevmedi.Lord Carnarvon yaşarken Lady Evelyn ile izin vermemesine rağmen o öldükten sonra Eve ile evlendiler.Howard Carter Mısır'dan çok uzaklarda ölmüş ve cenazesine bir tek Lady Evelyn katılmıştır.

  [​IMG]


  Howard Carter Başlıca Eserleri

  ThutmosisIV'ün Mezarı
  Tutankhamon'un Mezarı

  kaynak: Vikipedi