Huzur Sokağı Kitabının Özeti

Konusu 'Kitap Özetleri' forumundadır ve Elif tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin  Huzur Sokağı Kitap Özeti

  [​IMG]

  Huzur Sokağı Kitabı, her yaştan ve her kesimden insanın okuduğu satış rekorları kırmış bir eser. Birleşen Yollar adı ile filmi de çekilen ‘Huzur Sokağı’ izleyicelerin büyük ilgi ve beğenisini kazanmıştır. Huzur sokağı Fatih'te bir sokak adı. İstanbul Kimya Fakültesinde okuyan Bilal herkesin sevdiği örnek aldığı yakışıklı ve dinine bağlı bir delikanlı. Huzur Sokağı'nda kardeşlik, sevgi ve dayanışma var. Sokaktaki boş bir arsaya dikilen apartman herkesi tedirgin ediyor.

  Bu apartmana taşınan zengin asri insanlar sokak sakinlerinin huzurunu kaçıracak gibi.Apartmana taşınanlar gerçekten asri ve oldukça bu mahalleyi küçümser tavırdalar. Bilal dersini yaparken bir ses duyuyor. Perdeyi açtığında ceylan gözlü, gümrah saçlı, güzeller güzeli Feyza’yı görüyor. O andan itibaren Kızı. Kafasından atamıyor. Feyza’da Bilaldan çok etkilenir hep onu düşünür. Feyza apartman kapıcısı aracılığıyla Bilal’e duyğularını belli eder. Bilal ise inancı ve sevgisi arasında yaptığı tercihte Feyza yoktur. Feyza intikam almayı aklına koyuyor. Bilal’i inancından arındırıp onu güzelliği ile büyüleyerek isdediği gibi biri olmasını sağlayacaktır.

  Huzur Sokağının medar-ı iftiharı Bilali Feyza’nın dadısı uyarıyor. Sakın evlenme bu kız seni değiştirecek bir salon erkeğine dünüştürecek diyor. Bilal de kızın kendisini sevdiğini halde Bursa’dan mazbut bir aileden gelen tesettürlü ibadetini yapan bir kızla evleniyor. Feyza bu mahalle kızıyla nasıl evlenir diye kendini yiyip bitiriyor. işte asıl hikeye bundan sonra başlıyor. Feyza bir süre sonra kocasınan boşanıyor. Bilal’in eşi ise doğum yaptıktan sonra ölüyor. Feyza'nın çocuğu oluyor ve Bilali unutamadığı için kızına HİLAL adını veriyor.