Hz. Muhammed'e inanmayanlar niçin peygamberin meleklerden seçilmesini istemişlerdir?

Konusu 'Dini soruların cevapları' forumundadır ve Nehir tarafından 13 Kasım 2015 başlatılmıştır.  1. Hz. Muhammed'e inanmayanlar neden peygamberin meleklerden seçilmesini istemişlerdir?

    Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'e inanmayanlar peygamberin meleklerden seçilmesini istemişlerdir. Çünkü Mekkeliler kendileri gibi insani özelliklere sahip olan birisinin Peygamber olmasını istemiyorlardı. Mekkelilere göre kendilerine haber veren Peygamber, olağanüstü güçlere sahip bir melek olmalıydı.

    İnsanlar peygamberlerin kendileri gibi bir insan olmalarını anlamakta zorluk çekmiş ve onlara inanmak istememişlerdir Yüce Allah Kur’an’da onlara şöyle cevap vermiştir:: “Eğer yeryüzünde melekler olsaydı, elbette onlara… peygamber olarak melek gönderirdik” (İsra suresi, ayet 95)
    Kur’an’da inanmayanların peygamberlerin melek olması ile ilgili isteklerde bulunmalarına karşı Peygamberimizin şöyle cevap vermesini istemiştir: “Güç ve yüceliğinde sınırsız olan Rabbimdir Ben yalnızca peygamber olarak gönderilmiş bir insanım” ( İsra suresi, ayet 93)