ilk buluşmaya giderken ne giyilmeli

Konusu 'Güncel bilgiler' forumundadır ve Ceren tarafından 18 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  ilk buluşmaya giderken ne giyilmeli

  Küçük siyah elbise: özellikle bir akşam yemeği randevusu için en doğru seçim, farklılığınızı aksesuarlarınızla gösterebilirsiniz.
  Dar beyaz gömlek+boot cut jean belki bir de blazer : bir öğle yemeği ya da haftasonu buluşması olacaksa mükemmel seçim
  Marine renkler/marine kombin : denizci teması hem dingin hem asil bir görünüm verir
  Pastel renkli monokrom bir kıyafet: size en çok yakışan rengin içinde emin olun çok rahat ve enerjik hissedersiniz tek yapacağınız o rengin en yumuşak/pastel tonunu giymek
  Tüm bu seçenekler değişik aksesuarlarla abartmadan renklendirerek ya da farklılaştırarak giyilebilir, böylece “genel”den olmadığınızı “özel” olduğunuzu ya da “farklı” olduğunuzu da hem şık bir şekilde gösterir, hem de örneğin dondurma şekilli bir kolyeden güzel bir sohbet çıkarabilirsiniz:)

  Bir diğer önemli nokta ilk bulusmada çok dar bir şey giyilmemesi, belki buluşma güzel geciyor, belki yemek yetmedi, belki hadi bi de tatlı, hadi bi de kahve ile devam etti. O beyaz skinny jean daha ne kadar dayanabilcek:)? O sebeple bence skinny jean ya da skinny pantolon, vücut hatlarını çok ortaya çıkaran saten kıyafetler ilk randevu için riskli! Ama bu çok salaş, çok bol giyinin demek değil. Eğer dar kostümleri seviyor ve giymek istiyorsanız likralı olanları tercih edin. En önemlisi ne çok dar ne çok bol tam bedeninizi bulmanız.

  Riskli seçimlerden biri de çiçek desenli kıyafetler, üstünüzdeki elbisenin çiçekleri 100% ipek bir A+ tasarımcıdan dahi olsa bizim erkeklerimize nedense çoğunlukla “basma” olarak görünmekte!

  Aşırı dekolte en yapılmaması gerekeni! Haddinden fazla mini, haddinden derin V, haddinden fazla sırt hepsi de yanlış. Merak uyandıracak kadarı yeterli.
  Paspal, aşırı bol ve özensiz kıyafet
  UGG ve türevleri
  Keyfinizi bozacak yükseklikte, rahatsız topuklular

  Kıyafet kadar dikkat edilesi bir diğer şey de işin kozmetik kısmı. Çok ağır, çok belirgin ve çok renkli makyajdan kaçının, hani gelin makyajı yapılır ya rüya gibidir, zariftir, varla yok arasıdır ama aslında yüzünüzde bir ton makyaj vardır, işte uygun olan o. Oje olarak özellikle French ya da standart kırmızı en uygunu.

  Her ne kadar bunlar genel ve çoğunluğa göre kurallar olsa da, tabii ki sizin ilk randevunuz yukarıda aman hayır dediklerimizi daha çok seviyor çıkabilir, o sebeple bana kalırsa “Ne giymeliyim?”in en birinci cevabı aslında “Gülümsemenizi giymelisiniz” olmalı! Gülücüklerinizi sakınmayın, onlar işe yaramıyorsa zaten belki de o işe yaramazın tekidir:)