İnna Enzelnahü Suresi

Konusu 'Ayet ve Hadisler' forumundadır ve Elif tarafından 28 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin


  İnna enzelnahü fi leyletil kadr suresi


  inna enzelnahü suresinin fazileti hakkında, inna enzelnahü suresinin Arapça ve Türkçe okunuşu ve meali anlamı açıklaması nedir?

  inna enzelnahü fi leyletil kadrKadir Gecesi, İslam alemine göre çok hayırlı ve mübarek sayılan bir gecedir.

  Bu geceyi ihya edenler Kadir gecesi, imanla ve mutlaka bağışlanacağını ümit ederek ibadet edenin geçmiş günahları bağışlanır Hadisle müjdelenirler. İnna enzelnahü fi leyletil kadr suresinin Türkçe yazılışı ve Türkçe okunuşu:
  Kur’an’da kadir gecesi şöyle tanımlanmıştır: “Doğrusu biz Kur’ân’ı Kadir gecesinde indirmişizdir Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.”

  * Türkçe yazılışı Arapça okunuşu:
  İnnâ enzelnâhü fî leyletil kadr suresi Arapça okunuşu: “İnnâ enzelnâhu fi leyletil kadr Ve mâ edrâke mâ leyletül kadr Leyletülkadri hayrun min elfişehr Tenezzelül melâiketü verruhu fiha biizni rabbihim min külli emr Selâmün hiye hatta madla’il fecr”

  *İnna Enzelnahü Suresi Arapça yazılışı Arapça okunuşu: Bismillahirrahmanirrahim
  بِسۡمِ ٱللهِ ٱلرَّحۡمَـٰنِ ٱلرَّحِيمِ
  إِنَّآ أَنزَلۡنَـٰهُ فِى لَيۡلَةِ ٱلۡقَدۡرِ (1) وَمَآ أَدۡرَٮٰكَ مَا لَيۡلَةُ ٱلۡقَدۡرِ (2) لَيۡلَةُ ٱلۡقَدۡرِ خَيۡرٌ۬ مِّنۡ أَلۡفِ شَہۡرٍ۬ (3) تَنَزَّلُ ٱلۡمَلَـٰٓٮِٕكَةُ وَٱلرُّوحُ فِيہَا بِإِذۡنِ رَبِّہِم مِّن كُلِّ أَمۡرٍ۬ (4) سَلَـٰمٌ هِىَ حَتَّىٰ مَطۡلَعِ ٱلۡفَجۡرِ (5)