İnsan sevgisi ile ilgili yazı örnekleri

Konusu 'Konu Anlatımı' forumundadır ve Demir tarafından 3 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. İnsanın mutlu olabilmesi, kendini huzurlu ve mutlu hissedebilmesinin en temel yolu sevgidir. Bu sevginin en önemlisi ise insan sevgisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü insan seven kişi her canlıyı sever, bu durumda insanları sevmeyen kişilerin diğer canlıları sevmesini beklemek de yanlıştır.

  İnsan sevgisi içinde hoşgörüyü ve diğer insanlara karşı anlayışlı sıcakkanlı olmayı barındırır. Bir toplumun fertleri birbirlerini sevmiyorlarsa o toplumun sosyal anlamda gelişmesi ve dayanışma içinde olması beklenemez. Bir insanın sahip olması gereken en önemli özellik insan sevgisidir. Çünkü insan seven kişilerden hiç kimseye kötülük gelmez.

  İnsan sevmek insanlar arasında ayrım yapmamak tüm insanları hoşgörü ile kabullenmek demektir. Bu sevgi hem bireyleri hem de toplumları yüceltir ve toplumsal bağların kuvvetlenmesinde insanlara yardımcı olur.


  İNSAN SEVGİSİ

  Her canlının mutlu olabilmesi, huzurlu bir hayat sürebilmesi için sevgiye ihtiyacı vardır. İnsanlar kendilerini iyi hissetmeleri, mutlu olabilmeleri için sevgiye muhtaçtırlar.

  Sevgi anlayışı tamamen hoşgörüye ve saygıya dayanmaktadır. Bir kişinin içinde eğer insan sevgisi varsa o kişi bütün canlıları koşulsuz sevebilir, eğer içersinde bir duygu yoksa o kişiden birini sevmesini hoşgörü göstermesini bekleyemeyiz.

  Toplumların huzurlu bir şekilde yaşayabilmeleri için, içinde yaşayan bireylerin birbirleriyle olan iletişimleri çok önemlidir. Eğer o toplumdaki bireyler birbirlerine karşı sıcakkanlı, samimi ve hoşgörülü bir şekilde yaklaşırlarsa toplumun sosyal anlamda daima gelişme sağlayacaktır.

  İnsanlara sevgiyle yaklaşan bir kişi başka bir canlıya zarar veremez. İnsanları sevmek, kişiler arasında ayrım yapmamak, hoşgörülü olmak hem toplumlar arası hemde bireyler arası sevgi ve hoşgörünün ilerlemesini sağlar.