İnsan Vücudundaki Altın Oran Nedir

Konusu 'Soru ve cevaplar' forumundadır ve Nehir tarafından 28 Mayıs 2014 başlatılmıştır.


 1. İnsan Vücudundaki Altın Oran

  İnsan yüzünde altın oran; İnsanların her biri kendisine güven duymak ve gözde olmak ister. Dış görünüşü ile fazlaca ilgilenen, mesleki anlamda ifadenin önemli olduğunu düşünen ve bu konuları araştıran herkes altın oran kelimesi ile karşılaşmıştır. İnsan yüzünde pek çok altın oran mevcuttur. Yalnız alınan bir cetvel ile bunu sabitleyebilmek ve tam ölçüte ulaşabilmek mümkün değildir. Alınmış tüm değerler bilim adamlarınca sabitleşmiş ancak ideal olarak belirlenmiş ölçüleri içermektedir.

  İnsan yüzünde altın oran hesaplaması yapabilmek için bir takım kuralları bilmek gerekir. Her ideal yüz tipi tam anlamı ile bu oranlamaya karşı gelmiyor olabilir. Yapılan araştırmalar ve alınan verilere göre bu değerler ancak tam ideal kişileri hedef gösterecek olup, tüm insanlığın bu ölçülere sahip olmasını beklemek yanlış olacaktır.

  İnsan Yüzünde Altın Oran Kuralları Neleri İçerir?

  Söz gelimi bir kişinin üst bölgede bulunan öndeki iki adet dişin, enlerinden elde edilecek toplam ile boylarına oranlanması altın oranı ifade etmektedir. Görüldüğü gibi çokta kolay olmayan minimal hesapları işaret etmektedir. Diş doktorları için bu oranlama istenen en sağlıklı oranlamadır.

  İnsan Yüzünde Altın Oran İçin Hangi Kriterler Dikkate Alınır?

  Yüzün boyu ile yüzün genişliğinin oranlanması
  Yüzün boyu ile çene ucunun oranı ile kaşların birleştiği bölümün arası orantısı
  Göz bebeklerinin mevcut aralığı ile kaşların mevcut aralığının oranlanması
  Burun genişliği ile burun deliklerinin aralık olarak oranlanması
  Ağız boyu ile burun genişliğinin oranlanması
  Burun boyu ile dudak, ayrıca kaşların birleşim noktası aralığının oranlanması
  İnsan yüzünde altın oran eşleşmesi ile artık iri gözlere sahip olmak, inci gibi diş taşımak, hoş bir gülüşe sahip olmak yabana atılacak gibi görünmekte. Ancak bu oranlamayı metre ile yapabilmek mümkün olmayacağı için merakımız varsa işin uzmanları ile görüşüp fikir edinmemiz gerekebilir.