İnternet Explorer Hızlandırma Yöntemi Resimli Anlatım

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 10 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  İnternet Explorer Nasıl Hızlandırılır (Resimli Anlatım)

  İnternet Explorer hızlandırma ayarları nasıl yapılır? Artık İnternet Explorer internet tarayıcısı hız konusunda rakiplerinin çok gerisinde kaldı. Ama bazen internet Explorer kullanmak zorunda kalabiliriz. Aşağıda resimli olarak İnternet Explorer internet tarayıcısını hızlandırmak için yapmamız gerekenleri detayları ile birlikte anlatıyoruz.

  İnternet Explorer hızınızı arttırmak için yapmanız gerekenlerden biri disk alanını yükseltmek gerekir. Bunun için ön belleğe alınan dosyaları silmeniz gerekiyor. Tarayıcınızın bütün geçmişinin silinmesi için SHIFT + CTRL + DELETE kısa yol tuş kombinasyonlarını kullanarak Gözatma geçmişini silebilirsiniz.

  [​IMG]

  İnternet Explorer tarayıcınızın Araçlar menüsüne girin ve İnternet Seçenekleri sekmesine tıklayın. İnternet Seçenekleri penceresi açıldığında Gözatma geçmişi bölümünden Ayarlar butonuna tıklayın.

  [​IMG]


  İnternet Explorer tarayıcınızın Kullanılacak disk alanını buradan ayarlayabilirsiniz. Geçici Internet Dosyaları ve Geçmiş Ayarları bölümünde kullanılacak disk alanının kısıtlı olduğunu göreceksiniz. Burada Otomatik olarak seçeneğini seçerek disk alanını artırabilirsiniz. Ama bu kafi değildir. Düzenli olarak gözatma geçmişini temizleyin.

  [​IMG]


  İnternet Explorer tarayıcısını hızlandırmak için yapabileceğiniz diğer yöntem ise Adobe Flash Player ve Java güncellemesi yapmanız gerekiyor. En son sürüme güncelleme yaptıktan sonra sisteminizde virüs olup olmadığından emin olun. Güncel bir Antivirüs programı ile bilgisayarınızı taratın.

  Internet Explorer Ayarlarını Sıfırlama

  Internet Explorer sorunlar çıkarmaya başladıysa ayarlarını sıfırlayın. Internet Explorer’ın kapanması gerektiğini bildiren hatalarla karşılaşırsanız veya gezinme yavaşsa, internet Explorer internet seçenekleri penceresinden Gelişmiş sekmesine gelin. internet Explorer Ayarlarını Sıfırla bölümünde Sıfırla butonunu göreceksiniz. Butona tıkladığınızda kişisel ayarları sil sekmesine tıklayarak Sıfırla butonuna da tıklayarak tarayıcınızı sıfırlayabilirsiniz.

  Internet Explorer Eklentilerini Devre Dışı Bırakma


  Internet Explorer tarayıcınızı hızlandırmanın başka bir yöntem de tarayıcınızdaki eklentileri devre dışı bırakmalısınız. Eklentileri devre dışı bırakmak için Araçlar menüsünden Eklentileri Yönet sekmesinden ulaşın. Burada çalışan eklentilerin üzerine tıklayarak eklentileri Devre dışı bırak butonuna tıklayarak eklentileri durdurabilirsiniz.Artık tarayıcınız eskisinden daha hızlı olacaktır.