İnternette bu sorulara kesinlikle cevap vermeyin!

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 21 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  İnternette asla bazı sorulara cevap vermeyin!

  Kullanıcıları internette dolandıranların sayısı ve kullandıkları yöntemler hemen hergün artış gösteriyor. Nette gezerken karşımıza çıkan basit soruların aslında birer tuzak olduğu belirlendi.

  Şikayetvar'daki habere göre; internette dolanırken karşılarına çıkan "Cep telefonu kazanma fırsatı için soruları yanıtlayın" ilanına tıklayan internetteki kullanıcılara 2 kolay soru soruldu ve 40 saniye içerisinde cep telefonlarına gelen şifreyi yazmaları istendi. Cep telefonuna gelen bu şifreyi ilana yazan kullanıcıların iptal edilmesi mümkün olmayan 10 TL gibi bir para ücreti kesildi.

  Başka bir yöntem de şöyle: Siz internette gezinirken karşınıza ilan gibi bir bağlantı geliyor. İlanı kapatmak için üstüne tıkladığınızda kendinizi cep telefonu kazanma gibi cazip tekliflerle dolu bir ekranda buluyorsunuz. Ardından karşınıza çok kolay iki soru geliyor ve cevapladıktan sonra bir ekran sayfası daha açılıyor telefon numaranızı istiyor. Cep Numaranızı girdiğinizde size bir mesaj gönderiliyor. Mesajdaki şifreyi girdiğinizde çekilişe katılma hakkı yakalayacağınız belirtiliyor ve bunun için de size 40 saniye veriliyor. Bu duurmda siz de heyecana kapılıp 40 saniyede gelen mesajı okumadan şifreyi yazdığınızda, haftalık 10 TL gibi bir ücret kesileceği mesajını alıyorsunuz. Bu yöntemle kandırıldıklarını belirten vatandaşların Şikayetvar'a gönderdiği şikayetler bu şekilde.. Cep Telefonu Çekilişi İçin 2 Basit Soru soruluyor. Bu İlana Tıklarsanız Yandınız! Para İadesi Yok..