İphone 5 Hakkında Bilgiler

Konusu 'Akıllı telefonlar' forumundadır ve Yavuz tarafından 25 Eylül 2012 başlatılmıştır.


 1. İphone 5 Hakkında Herşey

  İphone 5 Özellikleri Hakkında Bilgiler

  Apple iPhone 5 hakkında bilmek istedikleriniz ve merak ettikleriniz. Samsung Galaxy S3'e rakip çıkardığı telefon hakkında bu güne kadar bilinenler şöyle;

  Yeni nesil A6 islemci kullanan iphone 5 bu islemci önceki versiyona göre 2 kat daha hızlı. 1 GB bulunan iphone 5 bir süre önce Apple duyurduğu gibi harita hizmeti icin kendi gelistirdiği haritaları kullanıyor. Yeni haritalar hizmetinde iki nokta arasında yönlendirmeli navigasyon yapılabiliyor.

  İphone en ilginc yönlerinden biri ise bağlantı yuvasının değistirilmis olması. Yüzde 80 daha kücük tasarlanan yeni bağlantı yuvası özel bir dönüstürücü yardımı ile eski nesil bağlantıya sahip cihazlarlada kullanılabilecek.
  Video modunda Full HD cözünürlükte kayıt yapabilen yeni telefon video kayıt sırasında fotoğrafda cekebiliyor. Ön yüzünde bulunan kamerası 720 P cözünürlüğünde video kayıt edebilen cihaz 3G üzerinden Facetime desteğide sunuyor. 3 adet mikrofona sahip olan iphone 5 ses kayıt özelliği dahada gelistirilmis.

  iPhone 5 diğer iPhone'lara kıyasla daha iyi bir batarya yapısına sahip olacak ancak yeni telefon batarya ömrü bazında iPhone 4'ten pek de farklı olmayacak. Ayrıca 512MB RAM'i bulunan iPhone 4'lere kıyasla iPhone 5'ler 1GB RAM'a sahip olacak. Bu da yeni iPhone'ların çok daha hızlı olacağını gösteriyor.
  [​IMG]