İphone 5 Restore Nasıl Yapılır

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 20 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  İphone 5 Restore Nasıl Yapılır Resimli Anlatım


  Kullandığımız cihazlarda kullanıma bağlı bazı sorunlar oluştuğunda ilk olarak ''restore'' işlemini yapmamız gerekiyor.Peki bu restore işlemi nedir,nasıl yapılır? webokur olarak bu yazıda sizlere ''restore'' kavramını ne olduğunu ve tüm restore yöntemlerini anlatacağız.

  Restore Nedir?

  Restore, cihazımızın içeriğinin tamamen silinip sistem dosyalarının yeniden yüklenmesi demektir. Bilgisayarlarda alışık olduğumuz "format" kelimesinin mobil cihazlardaki adıdır.
  Restore Nasıl Yapılır?

  iTunes ile Restore

  Öncelikle cihazda iTunes programının yüklü olması gerekmektedir. Eğer yüklü değilse buradan indirebilirsiniz.

  Cihazınızı usb kablosu ile bilgisayara bağlıyor. Ardından da iTunes programını açıyoruz. iTunes cihazımızı otomatik olarak tanıyacaktır. Karşımıza çıkan sayfadan "iPhone'a Geri Yükle" seçeneği ile cihazınızı restore edebilirsiniz.
  [​IMG]

  Shift + Restore Yöntemi

  Bu yöntem cihazımı restore etmekle beraber sürüm yükseltme işleminde de kullanılabilir. Diğer yönteme göre manuel bir yöntemdir. Cihazımızı usb kablosu ile bilgisayara bağlıyoruz. iTunes programını açıyoruz. İlk önce klavyeden "shift" tuşuna basıyoruz, ardından da iTunes'ten "iPhone Geri Yükle" butonuna tıklıyoruz. iTunes bizden gerekli ipsw dosyasını yani cihazımızın sistem dosyasını istieyecek. Dosyayı seçtikten sonra işlemi tamamlıyoruz.
  [​IMG]

  Cihaz Üzerinde Sıfırlama Yöntemi


  Bu yöntem en basit restore yöntemidir. Cihazınızdan Ayarlar -> Genel -> Sıfırla -> Tüm içerik ve ayarları sil butonuna tıklayarak cihazınızı restore edebilirsiniz.
  [​IMG]