iPhone 6'dan beklenen 6 yenilik!

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve webkolik tarafından 5 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Bir sonraki iPhone'da hangi yenilikler bulunacak? İşte iPhone 6'da beklenenler..

  Bakalım iPhone 6 bizlere ne gibi yenilikleri getirecek? Aşağıda iPhone 6'da görebileceğimiz 6 yeniliği bulabilirsiniz.

  [​IMG]

  1- Yeni bir kamera; Daha önce Apple'a kamera desteğinde bulunan Sony, 2013'de çok daha küçük bir alana sığabilen 13 megapiksellik bir sensör çıkaracak.

  2- 4G'nin gelişimi, Yeni iPhone'un yalnızca 1800MHz 4G bandını değil, daha çok 4G ağını desteklemesi beklenmektedir.

  3- iPhone 5 tanıtımında 128GB'lık bir iPhone bekleyenler hayal kırıklığına uğradı. Apple'ın sınırsız uygulama, HD video ve müzik kitaplığınızı sığdırabileceğiniz 128GB'lık bir seçenek sunulması gerekiyor.İşte, Intel ve Micron tırnak ucu büyüklüğündeki tek bir çipe 128GB'ı sığdıran bir teknolojiyi duyurmuş olması iyi bir haber.

  4- Çok kısa mesafelerde veri aktarımı sağlayan NFC, Apple'a göre iOS'daki Passbook'a benzer. Fakat öyle değil, Passbook'un diğer cihazlarla iletişime geçmesi için bir QR kodunu okutmak gerekir.
  NFC, ödemeden başka bluetooth cihazlarını eşleştirme, hızlı dosya transferi ve bir çok çeşitli alanda kullanılabilir. Bundan yola çıkarak NFC'nin bir sonraki iPhone'da bulunma ihtimali yüksek.

  5- Siri'nin sesli komutları yerine getiren bir asistan olacak. Bunun yanında ihtiyaçlarımızı biz düşünmeden tahmin edebilmesi gerekiyor. Yani Google'ın Google Now gibi.

  6- iPhone 5'in Wi-Fi bağlantısı, daha önceki iPhone'lara göre iyiydi. Ama yeni nesil bir Wi-Fi teknolojisi geliyor, bu da telefonun kablosuz ağlardabile 500Mbps hızına ulaşmasını sağlayacak.