iPhone İdrar Tahlili Uygulaması

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 1 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  iPhone idrar tahlili yapıyor!

  Akıllı bir telefonun idrar tahlili yapabileceği kimin aklına gelir ki? İPhone'daki bir uygulama ile idrar tahlili yapabilir ve hastalığınızı öğrenebilirsiniz. Girişimci Myshkin Ingawale tarafından geliştirilen ve mobil cihaz ile idrar tahlili yapan yeni bir iPhone uygulaması açıklandı. iPhone ile idrar tahlili yapmak ister misiniz?

  Peki iphone ile bu idrar tahlili nasıl gerçekleşecek? Bu uygulama için iPhone'un kamerası kullanılıyor. Dubbed Uchek adlı uygulamayı kullanmak için bir kaba idrarınızı yapıyorsunuz ve kullanacağınız renkli dairelerin olduğu şeriti idrarın içine bırakıyorsunuz. Daha sonra da bu uygulama ile beraber iPhone'nun kamerası kullanılarak tahlil gerçekleşiyor.
  Bu uygulamanın en güzel yanı diyabet, idrar yolu enfeksiyonu gibi birçok hastalığa kadar algılama yapılabiliyor. Ayrıca glikoz seviyesi, protein, ketonlar gibi ölçümleri de yapabiliyor.

  Uygulama iPhone için kullanıma sunuldu. İlerleyen günlerde Android ve diğer platformlar için yayınlanacağı söyleniyor. iPhone İdrar Tahlili Uygulamasının fiyatı 99 sent, ayrıyeten uygulama ile birlikte kullanılacak şeritin fiyatı da 20 dolardan satışa sunuluyor.

  iPhone İdrar Tahlili Uygulamasını BURADAN alabilirsiniz.

  [​IMG]